התקרית עם הכתבת במטוס

יואליש קרוס חושף: "בקרוב סאטמר יתבעו את חדשות 13"

לאחר התקרית עם כתבת ערוץ 13 והחרדים במטוס, קמב"ץ 'העדה החרדית', כתב בחשבון הטוויטר שלו, כי הוא אינו מעוניין להתראיין יותר לערוץ עד שיתנצלו, והוא גם יודע שחסידות סאטמר מתכוונת לתבוע את הערוץ (עיתונות, חרדים)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
יואליש קרויס בביתו במאה שערים (חיים גולדברג)

איש שכונת מאה שערים וקמב"ץ 'העדה החרדית', יואליש קרויס, המתפעל חשבון טוויטר, כתב היום (חמישי) בחשבונו, כי הוא לא מתכוון לשתוק לחדשות 13, לאחר שלטענתו, הכתבת שלהם פרסמה שקרים.

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', העיתונאית נריה קראוס, כתבת חדשות 13, טענה ביום שלישי האחרון, כי חרדים ביקשו ממנה לעבור מקום במטוס רק בשל העובדה שהיא אישה, אלא שלאחר הנחיתה אב המשפחה חשף צד אחר לסיפור.

הבוקר כאמור כתב איש מאה שערים קרויס, "היות שלאחר בירור עם הרב ... הוברר שלא היה דברים מעולם, רק שאל עם הוא יכול לשבת ליד הבחור שלומד איתו. והיות וערוץ 13 פירסמו שקרים ועודדו את הכתבת על עלילות הדם שהיא המציאה, לעת עתה איני מתראיין יותר לערוץ 13 עד שיתנצלו".

"או", הוסיף קרויס וכתב: "עד שהעו"ד של הרב... יצליח בתביעת דיבה שהוא יגיש בימים הקרובים נגד הכתבת ונגד ערוץ 13, התביעה תיעשה בתמיכה של גורמים בחסידי סטמאר בארה"ב. שטוענים כי פעם אחת חייבים להחזיר להם לתקשורת הישראלית".

כזכור קראוס צייצה בחשבון הטוויטר שלה, ציוץ שזכה ללמעלה מ-2 מיליון חשיפות: "חרדים בטיסה עכשיו מנסים להזיז אותי ממושב למושב. כי אני אישה. יונייטד אירליינס אגב לא מטפלים בזה. אומרים לי שבגללי הטיסה לא תצא. בושה".

קראוס הוסיפה: "איזו תחושת השפלה שהדיילת האחראית של יונייטד, ישראלית מדברת עברית, ניגשת וצועקת עליי שבגללי הטיסה לא תצא. ושאם כן יטוסו, הטיסה תצטרך בגללי לעצור במצרים. תודה לשני גברים ואישה ישראלית מהממים לידי שתמכו בי".

במשך שעות התקשורת והרשתות החברתיות סערו סביב הסיפור של העיתונאית והטענות כלפי החרדים עליהם כתבה. קראוס אף צייצה את התמונה של אב המשפחה ובניו.

אלא שעם הנחיתה בארה"ב, הבלוגר דניאל עמרם הצליח לאתר את אב המשפחה, וזה הציג סיפור שונה לחלוטין ממה שסיפרה קראוס.

לדבריו: "החבר של הבן שלי ישב באמצע, ואני שואל 'אכפת לך להחליף?', זה היה אותה שורה, אחד פה ואחד פה.

"היה לי כובע עלי וכשהורדתי את הכובע היא ראתה את הכיפה שלי. בהתחלה היא היתה נחמדה, אבל כשהורדתי את הכובע היא הייתה... : 'רק בגלל שאני אישה אתה רוצה שאעבור?'. היא אמרה: 'אפליה, אפליה', היא צעקה אפליה.

"אני ביקשתי ממנה לעבור כדי שחבר של הבן שלי יוכל לשבת לידו והיא פשוט יצאה משליטה, אמרתי לה בנימוס: 'אם את לא רוצה את לא חייבת לעבור'". קראוס לא הגיבה לדברים ל'כיכר השבת'.

בחשבון הטוויטר שלה היא כן הגיבה וכתבה: "שקרים נבזיים וחמורים מופצים נגדי. התרת דם. מדהים שאחרי שעות ארוכות מודים שאכן לחצו עליי לעבור מושב, אבל הכי טוב שמצאו זה סיפור מחורטט שלא מתכתב עם העובדות הפשוטות. 1. שקר ראשון: נטען שבסה״כ רצו ששני חברים ישבו יחד. פרקטית: היו להם לידי שני מושבים משלהם, ועוד מושב נפרד. כלומר יכלו לשבת שניהם ביחד, אבל לידי. ולא רצו לשבת ליד אישה. למען הסר ספק, נאמר מפורשות שלא רוצים לשבת לידי. לכן החל הלחץ עליי שאעבור מושב".

"לא, אין שום דבר נחמד ונעים בללחוץ על אישה לעבור מושב. 2. עובדה: כשאני לא הסכמתי לעבור, המשיכו לחפש, ומצאו אישה שתשב לידי ותאפשר לזוג החברים הצעירים לשבת ליד גבר. 3. השקר החמור מכולם: שנאת חרדים. בכל פעם שאישה מתלוננת על הדרה תוקפים אותה שהיא נגד היהדות. שקר גס. אין שום קשר בין השפלת נשים ליהדות. מי ראה כובע או לא כובע על הראש של הבנאדם. שקר גס, דיבה ופייק מוחלט".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר