סערת אירלנד

העיתונאי בן כספית ממליץ לממשלה: "לגרש את שגרירת אירלנד, לנתק יחסים"

"צריך לגרש אותה. תוך 24 שעות. כמו גם את כל סגל השגרירות. ולנתק יחסים. האירים יכולים להחזיר את כל נושאות המטוסים שלהם. נסתדר גם בלי הבירה.

יאיר טוקר | כיכר השבת |
שוחררה משבי חמאס. אמילי הנד (צילום: באדיבות המשפחה)

סערת ראש ממשלת אירלנד לא יורדת מסדר היום. אחרי שליאו ורדקר, ראש ממשלת אירלנד, כתב אמש על שחרורה של אמילי הנד בת ה-9 משבי ארגון הטרור חמאס - "ילדה תמימה שאבדה, עכשיו נמצאה וחזרה, ואנחנו נושמים לרווחה. תפילותינו נענו", קמה סערת ענק.

דובר ממשלת ישראל, אילון לוי, הגיב לציוץ של ראש ממשלת אירלנד: "אמילי הנד לא 'אבדה'. היא נחטפה באכזריות בידי חוליות המוות שטבחו בשכניה. אמילי לא 'נמצאה'. חמאס ידע היכן היא הייתה לאורך כל הזמן, והחזיק אותה כבת ערובה באופן ציני. וחמאס לא השיב לתפילותיך. הוא השיב ללחץ הצבאי של ישראל".

מאז פרסום הציוץ, הגיבו אלפים רבים לדבריו ההזויים של ראש ממשלת אירלנד. אחד מהם, הוא הפרשן בן כספית מ'מעריב', שאתגר את ממשלת ישראל.

‏"ספרתי עד עשר. אחר-כך עד אלף", כתב בן כספית, "ונשארתי עם הדעה הלא מלבבת הזו: לא צריך לזמן את שגרירת אירלנד לשיחת נזיפה.

"צריך לגרש אותה. תוך 24 שעות. כמו גם את כל סגל השגרירות. ולנתק יחסים. האירים יכולים להחזיר את כל נושאות המטוסים שלהם. נסתדר גם בלי הבירה.

"מה שהטינופת שעומד בראש המדינה ההיא אמר, גרוע יותר מהגידופים של האיראנים. מדינה באירופה. מערבית. הגיע הזמן שהם יידעו שלא, ממש לא נסבול כל דבר. יש דברים שאנחנו לא אוהבים שעושים לנו. כשהורגים אותנו, למשל, או כשמתירים את דמנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר