אות לכל ילד

למעלה משני מיליון ילדים – 8 ספרי תורה וכותל אחד • סיפורו של ספר התורה של הילדים

מי יזם את הרעיון, מה עומד מאחוריו וכמה ילדים נרשמו עד היום? • מסע ל'אות בספר תורה' שמאחד את כל ילדי ישראל • כמה זה עולה ואיך מצטרפים? • כל הפרטים בכתבה (חרדים)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
ספרי התורה לאורך השנים וברקע חגיגית ספר תורה השני (צילום: באדיבות וועד כתיבת ספר התורה לילדי ישראל)

סגולה לברכה וישועה

לפני ארבעים וקצת שנים, ביום הולדתו החל בי"א בניסן תשמ"א, הכריז הרבי מליובאוויטש על מבצע ייחודי שאליו הצטרפו לאחר מכן כל גדולי ישראל: לאחד את כל ילדי ישראל, בנים לפני בר-מצווה ובנות לפני בת-מצווה, בספר תורה מיוחד שאת אותיותיו יקנו ילדי ישראל מכל קצוות תבל, כדי לחזק את הקשר שלהם עם התורה וכדי לאחד את כל ילדי ישראל סביב תורתנו הקדושה.

אך יצא הרבי במבצע - ומיד החלו החסידים בארץ ובעולם לפעול לרשום כמה שיותר ילדים לספר תורה הייחודי.

האחדות שעל ידי ספר התורה באה לידי ביטוי גם במיקום בו הוא נכתב  - בהוראת הרבי – בירושלים עיר הקודש, "עיר שחוברה לה יחדיו", בעיר העתיקה בין החומות.

קרוב לשני מיליון ילדים יהודים מכל העולם כבר קנו אות באחד מספרי התורה הללו. כל ילד וילדה שעדיין לא קנו, יכולים לקנות אות בספר התורה המיוחד באתר הייעודי אותו ניתן לחפש בקלות באינטרנט.

הרב גרייזמן, מי שמנצח על המלאכה ביד רמה, בתהלוכת ספר התורה ברחבת הכותל (צילום: חיים טוויטו)

הרבי מליבואוויטש אמר וגדולי ישראל מכל החוגים הסכימו עימו כי גדול כוחה של האחדות על ידי אותיות בספר התורה המיוחד להביא ישועה וברכה, בריאות והצלחה, לעורר רחמי שמים ולהחיש את ביאת הגואל במהרה בימינו.

המצווה שבכוחה לחזק את יציבות העולם והנס:

הרבי מליובאוויטש אמר פעם בהתוועדות (שבת-קודש פרשת בחוקותי, י"ט אייר תשמ"א): "בעולם מסתובב משוגע אשר עלול ללחוץ על כפתור ולהחריב את כל העולם רחמנא-ליצלן. ורק בחסדו של הקב"ה, "לב מלכים ושרים ביד ה'", מתנהלים העניינים למעלה מדרך הטבע. הרבי כמובן התכוון לנשק שיש לאיראן. עוד אמר הרבי: "הדרך להביא שלום לעולם, היא הוספה באהבת ישראל ואחדות ישראל, ובפרט על-ידי ילדי ישראל מכל העולם, שמתאחדים בכתיבת ספר תורה בירושלים עיר-הקודש בין החומות". באותם ימים הפציר הרבי לעסוק במרץ ברישום ילדים לספר התורה.

בשבת-קודש פרשת נשא, ד' סיון, ביקש הרבי שלמחרת, בערב חג השבועות, תהיה התמסרות מיוחדת לרישום ילדים לספר-התורה. באותו ערב חג הושמד הכור הגרעיני בעיראק במבצע ניסי.

כמה זה עולה ואיך נרשמים?

מחירה של אות בספר התורה הוא סמלי: דולר אחד או סכום השווה לדולר. המבצע אות בספר תורה לילדים לא נועד למטרת רווח, אלא לאחד את ילדי ישראל סביב התורה. הוצאות הטיפול, כולל הדפסת ומשלוח התעודה לכל ילד, גבוהות הרבה יותר, ומגיעות לשלושה דולר בערך.

תעודה מפוארת לכל ילד שנרשם (צילום: באדיבות וועד כתיבת ספר התורה לילדי ישראל)

וגם מקבלים תעודה יפה. בקניית אות בספר התורה, תקבלו לביתכם תעודה נאה ומרשימה על שם הילד או הילדה, עם ציון הפרשה שבה מופיעה האות שקניתם.

כמה נשאר?

הרב שמואל גרייזמאן, מי שמנהל את כל המערך הזה, מספר ל"כיכר השבת" כי שבעה ספרי תורה כבר נכתבו והוכנסו לכותל המערבי באירועים גדולים יחד עם ילדי ישראל ולספר תורה השמיני נותרו רק עוד כארבעים אלף אותיות. המטרה לרשום כמה שיותר ילדים עד כ' מנחם-אב, התאריך בו הוכנסו ספרי תורה הקודמים לכותל, לסיים את כתיבת האותיות ולערוך הכנסת ספר תורה כמיטב המסורת ליד שריד בית מקדשנו.

בחגיגית ספר תורה השני בשנת תשמ"ו ברחבת הכותל המערבי (צילום: באדיבות וועד כתיבת ספר התורה לילדי ישראל)
בתמונה שישה ספרי תורה - כיום כבר מסיימים את השמיני (צילום: באדיבות וועד כתיבת ספר התורה לילדי ישראל)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר