צפו בנאום היו"ר

לראשונה מימונה בכנסת; מאבטחים סילקו מפגין נגד הרפורמה

מאות חגגו לראשונה אי פעם 'מימונה' בחצר הכנסת, באוהל מרוקני שהוקם במיוחד. מפגין נגד הרפורמה שניסה להפריע סולק בידי מאבטחים (בכנסת)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נאומו של אוחנה במימונה (צילום: לע"מ, נתן וייל)

ברחבת משכן הכנסת בירושלים התקיים הערב (רביעי), מוצאי חג שביעי של פסח, לראשונה, חגיגת מימונה ביוזמתו של יו"ר הכנסת אמיר אוחנה מהליכוד. במהלך האירוע סילקו מאבטחי הכנסת מפגין שניסה למחות נגד הרפורמה במערכת המשפט, שבממשלה כבר הודיעו על גניזתו לפי שעה.

עבור חגיגת המימונה הוצב ברחבת הכנסת אוהל מרוקאי המקושט כמיטב המסורת. לרשות האורחים עמדו כפתאנים ופריטי לבוש מסורתיים ססגוניים. שולחנות עם דברי מתיקה הוצבו במתחם, והרכבים מוזיקליים אותנטיים הנעימו בנגינה. קהל מכל רחבי הארץ התארח בשלושה סבבים.

בברכת "תרבחו ותסעדו" קיבל יו"ר הכנסת ח"כ אמיר אוחנה, את פניהם של 500 האורחים שהגיעו מכל רחבי הארץ: "מאז שנכנסתי לכנסת שמתי לי כיעד לפתוח את הבית לכל האוכלוסיות מקרב אזרחי ישראל. המימונה ההיא זאת הדרך הכי מוצלחת לעשות את זה - זוהי מסורת שמתחילה כאן ועכשיו. כולנו אחים. גם אם יש מי שמתכחשים לדבר הזה, עם כל המחלוקות הבוערות - כולנו עם אחד"

היו"ר הוסיף: "בקרוב נציין את יום השואה ולאחר מכן את יום הזיכרון ויום העצמאות. איך עושים את המעברים מאבל לשמחה? בואו נלמד ממשפחת די, שעלתה לארץ, אבל חוותה אסון כשהאם ושתי הבנות נרצחו בפיגוע בבקעה.

"אב המשפחה הרב ליאו די החזיר לכולנו את דגל המדינה ואמר בואו נזכור את מה שיש לנו ולא נתמקד במה שאין: ירושלים השלמה המאוחדת, שאליה כיספנו בכל הגלויות, צבא הגנה לישראל, המשטרה וכוחות הביטחון ששומרים יום וליל על כולנו, הסכמי השלום עם עוד מדינות ערב. בואו לא נחכה לאובדן כדי להעריך את מה שבאמת יש. בואו נחיה את זה".

צפו בתיעוד.

המימונה בכנסת (צילומים: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר