בג"ץ ביטל את הריסת בית המחבל שרצח את החייל אלמוג שילוני הי"ד

בג"ץ ביטל את הצו להריסת בית המחבל נור א-דין אבו חאשיה, שרצח בשנה שעברה את החייל אלמוג שילוני הי"ד בתל אביב, זאת בנימוק כי עבר זמן רב מדי מהפיגוע ועד ההחלטה על ההרס (משפט)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
המחבל (מימין) ולהבדיל החייל אלמוג שילוני הי"ד (צילום:Flash90)

בית המשפט העליון קיבל הבוקר (שלישי), את עמדת משפחת המחבל שדקר למוות את החייל אלמוג שילוני הי"ד. המחבל, נור א-דין אבו-חאשיה, והורה שלא להרוס את ביתו.

השופטים קבעו כי השיהוי הרב מיום הפיגוע ועד ההחלטה להרוס את ביתו איננה סבירה. המחבל הואשם ברצח בכוונה תחילה לאחר שדקר למוות את שילוני סמוך לרכבת ההגנה בתל אביב בנובמבר 2014.

המחבל הצליח לדקור את החייל בלב תל אביב לפצוע אותו באורח אנוש ולהימלט עם נשקו מהזירה.

עדי ראיה שנכחו במקום בעת התרחשות הפיגוע, התעמתו עם המחבל, בעטו והכו אותו, כאשר החייל נותר שרוע ומדמם על הכביש עד לבוא כוחות ההצלה, שפתחו בפעולות החייאה ופינו אותו במצב לא יציב כשהוא מורדם ומונשם לבית החולים תל השומר ומאוחר יותר מותו נקבע.

המחבל, שנמלט מהזירה, נכנס לבניין מספר 18 ברחוב לבנדה, שם עלה לקומה הרביעית להסתתר. עדי ראיה שעקבו אחר מנוסתו כיוונו לעבר המקום שני שוטרי מג"ב ושוטר יס"מ שהגיעו לזירה.

השוטרים, עקבו אחר שובל הדם והחלו לעלות במדרגות הבניין. כתמי הדם הובילו אותו לקומה הרביעית, שם מצאו את המחבל, מותש ושוכב על גבו באפיסת כוחות. השוטרים תחקרו את המחבל בשטח, ולאחר מכן אפשרו את פינויו באמבולנס לקבלת טיפול רפואי שלאחריו יועבר להמשך חקירה.

החלטת שופטי בית המשפט נומקה בכך שיש חוסר התרעה בהריסת בתי מחבלים במועד מאוחר מדי, וזאת בניגוד לעמדת המדינה שהריסת בתי מחבלים מביאה להרתעה משמעותית.

כזכור, במהלך גל הטרור הנוכחי, כמה בני משפחה התקשרו לדווח כי אחד מקרוביהם מתכנן לבצע פיגוע, ונימקו את ההסגרה בכך שחששו מהריסת ביתם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר