כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
אלו הנואמים הצפויים

יריב לוין בסרטון שלהוב ערב הפגנת הימין: "אני צריך אתכם"

שר המשפטים פרסם סרטון שלהוב שבו קרא לתומכי הימין להגיע ל"הפגנת המיליון" מחר, כדי להשמיע קול ברור בעד הרפורמה. אלו הנואמים (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
סרטון השכנוע של יריב לוין (ללא קרדיט)

מחר, יום חמישי, בשעת ערב מוקדמת, צפויה להתקיים בירושלים "הפגנת המיליון" של ציבור הימין, בעד הרפורמה במערכת המשפט, לאחר שנעצרה בעקבות לחץ ציבורי.

שר המשפטים יריב לוין פרסם היום סרטון קצר שבו הלהיב את תומכי הימין וקרא להם להגיע לעצרת, תוך שמדגיש את חשיבות ההפגנה לקידומה של הרפורמה.

"ההפגנה הגדולה שלנו מתקיימת בירושלים החל מהשעה שבע בערב ליד הכנסת, אני קורא לכל אחת ואחד מכם. אני צריך אתכם. צריכים כולנו לעלות לירושלים בעוצמה גדולה כדי להשמיע קול ברור בעד הרפורמה המשפטית. בעד דמוקרטיה אמיתית, בעד הצדק, נתראה מחר, שבע בערב בירושלים".

העיתונאי יהודה שלזינגר פרסם הערב את רשימת הנואמים המתוכננת בעצרת. לפי הדיווח ינאמו בין היתר שר המשפטים לוין, יו"ר ועדת חוקה שמחה רוטמן, השרים בצלאל סמוטריץ ואיתמר בן גביר. כמו כן ינאמו: אביחי בוארון, ברל'ה קרומבי, נטלי דדון ונעם פתחי.

מוקדם יותר דווח היום ב'כיכר השבת' כי בהוראת גדולי ישראל המפלגות החרדיות לא יקראו להגיע למחאות מחר בעד הרפורמה המשפטית.

אחד מראשי הסיעות החרדיות אמר בשיחה ל'כיכר השבת' כי "מהרגע הראשון אמרנו שבנושא הרפורמה אנחנו מובלים ולא מובילים. אין שום סיבה שנהיה במרכז הסערה. לא בכדי אנחנו כמעט ולא מתראיינים בשבועות האחרונים. ובכלל, גדולי ישראל סבורים שלא מבטלים תורה של עשרות אלפי אברכים ותלמידי ישיבות בשביל הפגנה שלא קשורה לגזירות תורניות״.

ראש הממשלה נתניהו, כך דיווחה לפני מספר ימים העיתונאית דפנה ליאל, רואה בהפגנה ביטוי ללגיטימציה הציבורית בו שהולכת ונשחקת. יחד עם זאת הוא לא צפוי להיות נוכח בעצמו בהפגנה, זאת חרף הזמנתו אליה.

בסביבתו של נתניהו מסבירים שלא יופיע בהפגנה כיון שלא מעוניינים שההפגנה תיתפס כאירוע תמיכה בו. מארגני ההפגנה אומרים כי אי השתתפות נתניהו הינה "מטעמי אבטחה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר