תיק 3000

הפרקליטות: לא היה צריך אישור פורמלי לחקירות נגד נתניהו

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט לא לקיים דיון בשאלת אישורי היועמ"ש לחקירת ראש הממשלה בטענה כי אינו ההליך המתאים לכך (חוק ומשפט)

דוד הכהן | כיכר השבת |
מיקי גנור בבית המשפט (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

הפרקליטות הגישה בקשה משלימה ביחס לכתב טענות שהגישו עורכי דינו של מיקי גנור, שבימים אלו מתנהל משפטו בפרשת הצוללות. כך דווח הערב (רביעי) באתר 'מעריב'.

אחת הסיבות שבגינן גנור דורש לפסול את הודאותיו במשטרה היא כי הוא נחקר במסגרת תיק 3000 נגד ראש הממשלה נתניהו, ללא אישור של היועץ המשפטי לממשלה.

מצדה הפרקליטות הסבירה, במסגרת הבקשה, כי לפי הנראה לה "לא נפל כל פגם, שכן לא נדרש אישור פורמלי מעין זה בנסיבות העניין וכי ממילא היועמ"ש עודכן מעת לעת".

בכתב הבקשה הודגש כי לא נדרש אישור "פורמלי" מהיועמ"ש, מה שמעלה את השאלה האם היה אישור לא פורמלי לחקירת נתניהו בתיק 3000.

הפרקליטות לא כתבה במסגרת הבקשה במפורש כי לא היה אישור לחקירה נגד נתניהו וגורם משפטי מסר למעריב: "הפרקליטות הייתה צריכה להגיד ברחל בתך הקטנה כי לא הייתה חקירה נגד נתניהו בתיק 3000, לא במישרין ולא בעקיפין.

"בבקשה היה צריך להיכתב כי לא הייתה חקירה נגד נתניהו, ולא להתחיל לחלק בין אישור פורמלי לאישור לא פורמלי. הדברים מעלים חשש כבד כי היה אישור לא פורמלי לחקירות נגד נתניהו בתיק 3000 בניגוד להצהרות המדינה עד כה".

לטענת הפרקליטות "הניסיון המתמשך של גנור לקשור בעניינו את הצורך באישור יועמ"ש לפתיחה בחקירה, נעדר כל אחיזה וביסוס משפטי. בנוסף, גם השלב בו נדרש קיום אישור פורמלי, כשנדרש, נתון במחלוקת".

בנוסף, הפרקליטות מבקשת מבית המשפט שלא לקיים דיון בשאלת אישורי היועמ"ש לפתיחה בחקירה נגד נתניהו במסגרת משפט הזוטא, בטענה כי זהו אינו ההליך המתאים לכך.

בהודעה שנמסרה מהפרקליטות נכתב: "דיון והכרעה בסוגייה בשלב כה מוקדם בהליך מורכב זה, עשוי למנוע מבית המשפט להיחשף לתמונה בכללותה וגם אם ימצא ממש בטענת גנור יתקשה לאזן בין האינטרסים והשיקולים השונים שיש לשקול על פי דוקטרינת הפסילה הפסיקתית".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר