חרפה משפטית?

צעיר מחברון שאיים על אחים של חייל שנפל בשמחת תורה - ישוחרר ממעצר

למרות שהוגש נגדו כתב אישום, אחרי שאיים על אחים של לוחם צה"ל שנפל בקרבות נגד מחבלי החמאס בהגנה על כפר עזה בשמחת תורה, הורה השופט לשחרר את איברהים קטוש בן ה-21 מחברון (משפט)

קובי רוזן | כיכר השבת |
דניאל ראשד (צילום: צה"ל)

סטודנט צעיר מחברון, בן 21, בשם איברהים קטוש, ישוחרר בהוראת בית המשפט לאחר שהואשם בהטרדה ואיומים כלפי שני אחים שכולים של לוחם צה"ל שנפל בהגנה על קיבוץ כפר עזה.

לפי הדיווח היום (ראשון) ב-Ynet, קטוש קילל את שני אחיו של דניאל ראשד ז"ל בהתכתבות ושיבח את מעשי החמאס. הוא נעצר בביתו לפני כשבועיים בפעילות של שב"כ וכוחות הביטחון וכתב אישום הוגש נגדו בידי המשטרה.

אלא שערעור הוגש לבית המשפט בידי סנגורו, ובעקבות כך פסק השופט אמיר טובי בבית המשפט המחוזי בחיפה כי קטוש ישוחרר לביתו בשטחי הרשות הפלסטינית וההליכים המשפטיים בעניינו יימשכו בישראל.

בהסבר להחלטה ציין השופט שבדבריו של קטוש אין עילה למעצרו. השופט טען כי חרף הצהרותיו והעבודה כי הדברים שאמר מכוערים ונבזים הוא לא יממש את הצהרותיו.

לפי הדיווח ב-Ynet, במשטרה הסבירו בדיון בערעור כי קיימת לקטוש עילת מסוכנות וכי הוא שלח "איומים קשים שנאמרו בנסיבות קשות כלפי נפגעי עבירה שהם קטינים, אחים שכולים".

נציג המשטרה הזכיר כי לצרוך העמדתו לדין הוקפצו מספר יחידות צבאיות של לוחמים לצד כוחות משטרה ושב"כ וקיימת חומרה באיומים מעין אלו, במיוחד בתקופה הנוכחית.

סנגורו של קטוש ציין מנגד כי מדובר ב"אכיפה בררנית" וכי העבירות בהן הואשם הן קלות מאלו שנגזרו מחוק המאבק בטרור. לדברי גורם במשטרה, מאחר ועבירות ההסתה לא נעשו בשטח ישראל לא ניתן להעמידו לדין בעבירות טרור על אף שעבירות אלו עולות בהחלט עם החוק למאבק בטרור.

דניאל ראשד ז"ל, בן 19 משפרעם, לוחם בגדוד 13 שבחטיבת גולני, נפל כאמור בבוקר שמחת תורה והלווייתו נערכה כעבור מספר ימים בשפרעם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר