הסירו ידיכם

זילות מערכת המשפט // טור משפטי

בניסיון הנואל שלהם להפיל בדרך לא חוקית ממשלה דמוקרטית, הם משתמשים כביכול בשם מערכת המשפט, הם מגייסים את הבג"ץ שיעבוד לצידם. זו זילות למערכת המשפט שאמורה לייצג את כלל האוכלוסייה בישראל (משפט)

עו"ד ישראל ענדען | כיכר השבת |
בג"ץ (צילום: Photo by Chaim Goldberg/Flash90)

נפל דבר בישראל: בית המשפט העליון ביטל את החוק שהיה מחזיר את הכוח לידי השלטון, קרי, האזרחים. החוק לביטול עילת הסבירות היה מוצדק, 'עילת הסבירות' העניקה כוח מופרז לגוף שאיש לא בוחר. במדינה מתוקנת ונורמלית, לא יכול לקום גוף, מכובד ככל שיהיה, ולקחת סמכויות וכוחות גרנדיוזיים לעצמו, זאת במיוחד כשהוא מעקר את הכוח הזה מהאזרחים, הדמוקרטים.

כאמור, בג"ץ בא וביטל את החוק, כי הוא מגמד את כוחו שלו. נוצר כאן קונפליקט מייגע בין הרשויות, כשבתווך עומדים מיליוני אזרחים ועיניהם כלות. יותר ממחצית מהישראלים מרגישים מקופחים מול עליונותו של בית משפט העליון ובוודאי ברוחו של הנשיא לשעבר אהרן ברק שהטביע את האמרה ובעיקר את הפסיקה ש"הכול שפיט".

ומנגד, עומדים המון אזרחים בישראל שמוסדות השלטון יקרים בעיניו ורואים בעיניים כלות את מה שהם מכנים ריצת אמוק של הימין שמנסה לעלות עם D9 על המוסדות המקודשים בעיניו.

זהו חיכוך שהוציא את אזרחי ישראל משני עברי המתרס לרחובות, זה בעד וזה נגד, זה בא להפיל את בג"ץ וזה בא להפיל את הממשלה. הפכנו למחוללי חרבות ולמחריבי ממשלות, ובעיקר להורסי המרקם האנושי והפסיפס המגוון שחי יחדיו בישראל זה יותר משבעים וחמש שנים.

כי גם אם לא הסכמנו עד היום על דברים, גם אם לא ראינו בעין אחת נושאים מוגדרים – ידענו לחיות יחדיו, זה לצד זה. וכך אמר יו"ר הכנסת מר ראובן ריבלין בישיבת הכנסת לאחר הירצחו של ראש הממשלה המנוח מר יצחק רבין:

"אם לא נוכל לחיות זה לצד זה, אם לא יוכלו דתיים וחילוניים לכבד אלו את אלו, אם לא יוכלו אשכנזים וספרדים לחיות כאחים אלו לאלו, אם לא יוכלו שמאלנים וימניים להאמין אלו בכנותם של אלו - סופנו שנטביע עצמנו בים השנאה".

כמה כואב, כמה צודק.

בחודשים האחרונים, מאז אירועי שמחת תורה והמלחמה בעזה, רואים אנו את יופיו של עם ישראל שהתאחד מול האויב האכזר שביקש לכלותינו.

אבל מסתבר שהאחדות הזו היתה לצנינים בעיני אלו הרואים בעיניים כלות את ממשלת השמאל הולכת ומתרחקת מעיניהם ומנסים בכל דרך לעצור ולהפיל את הממשלה ולחזור לשלוט. כן, זה כבר לא עובר דרך הקלפי, הם איבדו את הרוב, בניהם מסתובבים בהודו ובתאילנד, וחלקם כבר עם נכדים נכרים לא עלינו. והם עושים כל מאמץ לשבור את המרקם האנושי המופלא.

בעיניי, יש כאן זילות גדולה של מערכת המשפט בישראל. הם מנסים להפיל ממשלה בישראל, לסכסך אחים באחים, להשבית את המדינה, את המשק, את צה"ל, והם לא בוחלים בשום מאמץ ודרך.

בניסיון הנואל שלהם להפיל בדרך לא חוקית ממשלה דמוקרטית, הם משתמשים כביכול בשם מערכת המשפט, הם מגייסים את הבג"ץ שיעבוד לצידם. זו זילות למערכת המשפט שאמורה לייצג את כלל האוכלוסייה בישראל והיא אינה מייצגת בשום אופן מגזר כזה או אחר.

מה שהקפלניסטים גרמו הוא שמערכת המשפט מצטיירת כרגע כעומדת לצידם, ועל כך, כמשפטן וכעו"ד שיודע את האמת ואת הנכון שאין זה כך, צר לי מאוד ואני מביע את מורת רוחי מהשימוש הנואל בשם מערכת המשפט לצרכים הפוליטיים והצרים שלכם.

הסירו ידיכם ממערכת המשפט, תנסו שוב לבחור ולהיבחר באמצעות הקלפיות הכחולות, אחת לארבע שנים, קרי, באמצעות הדמוקרטיה. עד אז, תנו לנו שקט, ותנו לנו לחיות באחדות איש עם רעהו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר