כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
חדשות עם קנייטש

סוער ב'דגל' פתח תקווה, הקשר של 'ש"ס' ל'פלג' והיום שאחרי ב'עדה החרדית' • 'מעייריב'

הביצה המוניציפלית במגזר החרדי מבעבעת מתמיד ו'מעייריב' מנסה לעשות לכם קצת סדר בבלגן בפתח תקווה, בבני ברק ובאשדוד | יום הפטירה הראשון של הגאב"ד הגרי"ט וייס, והשסע ב'עדה החרדית' הולך ומעמיק • צפו בתוכנית המלאה (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
צפו בתוכנית המלאה (צילום: יהודה אריה | עריכה: ידידיה כהן)

מחר הוא היום שאחרי

הימנים והשמאלנים, או ה'ריכטע' וה'לינקע' כפי שמכנים את שני הפלגים בעדה החרדית בירושלים, לא מפסיקים להתקוטט על זהות יורשו של הגאב"ד המיתולוגי הגרי"ט וייס זצ"ל שיום פטירתו הראשון יחול בשבוע הבא.

לא מבזבז את הזמן

המועמד הטרי של ש"ס לראשות עיריית בני ברק, ח"כ אוריאל בוסו, עולה להתברך בבתי גדולי ישראל בזמן שגורמים בש"ס רודפים אחר ראשי הפלג הירושלמי במטרה לזכות בתמיכתם.

חברון או אור ישראל?

במאבק על זהות נציג דגל התורה בפתח תקווה מעורבים שניים מגדולי ראשי הישיבות. האחד - ראש ישיבת אור ישראל בפתח תקווה הגאון רבי יגאל רוזן. מנגד ניצב לו חבר המועצת וראש ישיבת חברון הגאון רבי דוד כהן. מי ינצח?

עליזה כבר לא עליזה

תושבי בית שמש הופתעו לגלות הבוקר כרזת ענק האוסרת על חרדים להיכנס לשכונת נווה שמיר - רמב"ש ה'. לאחר שעות התברר כי השלט היווה סה"כ ראי להתנהלותה לכאורה של ראש העיר הגב' בלוך לחרדים המתגוררים בשכונה.

זוהתה חומרה חדשה

לאחר חשיפת 'מעייריב' לפני כשבועיים, כי עיקר הוונדליזם המתבצע ברחוב בר אילן בעת ההפגנות כנגד הרכבת הקלה בעיר נעשה על ידי בחורי ישיבה אמריקאים, אנחנו חושפים היום כי תלמיד ישיבת 'בריסק' ממוצא אמריקאי שוחרר היום ממעצר של שבועיים בעקבות התפרעות בהפגנה.

אולם מסתבר כי אין לו לאן לחזור מאחר וראש הישיבה בה למד, הגאון רבי אברהם יהושע סולובייצ'יק, נאם ביום שלמחרת מעצרו על חומרת ההשתתפות בהפגנה והודיע כי אותו בחור מעולם לא היה נחשב לתלמיד מן המניין בישיבה.

מוסיף והולך

משטרת ירושלים מוסיפה לחקור את התיעוד המזעזע בו נראים צעירים ערבים משפילים חרדי תשוש נפש וערבי נוסף, תשיעי במספר, נעצר בחשד למעורבות באירוע.

המשמרת האחרונה

דנה בן שושן, אם לארבעה ותושבת צפת, עשתה את דרכה לביתה לאחר משמרת ארוכה בבית החולים פוריה שם עבדה כאחות ומיילדת. היא לא חזרה לששת ילדיה. דנה, שהתנדבה שנים ארוכות ב'איחוד הצלה', נהרגה בתאונה קשה. יהי זכרה ברוך.

רבים צריכים לו

ראש הישיבה, זקן חברי המועצת הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי עבר טיפול רפואי סבוך. בהיכלי הישיבות התפללו להצלחת הטיפול - ונענו. הטיפול הצליח בסייעתא דשמיא ומצבו של הגרב"מ השתפר.

מה מצפה לכם בעיתונים?

הצצה קלה לעמודי השער בשבועונים המובילים במגזר עשוייה ללמד אותנו על אופי הסיקור של עורכי השבועונים למאורעות השבוע החולף. באלו כותרות הם בחרו ומדוע?

צפו בתוכנית המלאה

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר