חדשות עם קנייטש

חשיפה: המהלך שעשוי לפרק את הפלג הירושלמי • מעייריב

הפלג מתפלג, הספרדים מתחברים לליטאים... שמתפלגים מהחסידים • גולדקנופף פותר את מצוקת הדיור בבתי הקברות, הגר"ד לייבל מסביר: "אל תקראו לזה ישיבה" וגפני מברמץ נכד | צפו בתוכנית המלאה (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |
(צילום: יהודה אריה | עריכה: ידידיה כהן )

11 שנים בלעדיו

כל כך הרבה דברים השתנו ב-11 שנים בעולם ללא הרב אלישיב, המתמיד האלמותי, פוסק הדור שהנהיג ביד רמה את כלל המגזר החרדי. אבל הניגון המתוק שלו, לא ייפסק לעולם.

הפלג בסכנה

המתיחות בין שני ראשי הפלג, הגר"א דויטש מחד, והגר"צ פרידמן מאידך, כבר פילגה מספר מוסדות חינוך, אולם, תוכנית סודית של הגר"צ פרידמן, עשוייה לשנות את המפה הפוליטית של הפלג ואף להקריס אותם באופן סופי. חשיפת מעייריב.

אגודת ישראל בסכנה

המהלך של הגר"צ פרידמן מהאייטם הקודם, עשוי ליצור שיתוף פעולה מעניין בבני ברק בין ש"ס, דגל ואגודת ישראל. אולם, לעת עתה נראה כי בש"ס ודגל התורה החליטו ללכת על הראש של אגודת ישראל בכל הארץ, כולל בביתר עילית!

אל תקראו לזה ישיבה

הרב דוד לייבל שהכריז על הקמת מעין 'ישיבה-אוניברסיטי' בבית שמש, מגיב למכתבו של הגאון רבי דב לנדו כנגדו וטוען - הכל עניין של סמנטיקה. עוד ידובר בכך רבות.

מסורת של 14 שנה

ישיבת פוניבז' מתרחבת משמעותית כמנהגה בערבעה עשר השנים האחרונות. בכך, שילשה הישיבה את עצמה בשנים האחרונות. בישיבת תפרח נאלצו לסרב ל-40 בחורים מחוסר מקום.

הפתרון למצוקת הדיור

שר השיכון והבינוי יוצא לדרך עם מהלך שיאפשר קבורה בשדה לכל מי שידרוש בכך. מי שירצה לגור בקומות, ייאלץ למציאת פיתרונות דיור על ידי השר. אנחנו לא מאשימים אותו. סתם מתוסכלים.

סוף מעשה

זוג חרדים מבלגיה, שהבריחו סיגריות בשווי כל כך עצום - שרק המס שלהם מוערך ברבע מיליון שקלים, ייאלצו להפרד מסכום של 160 אלף שקלים. וגם זה ברחמים, בהתחשב בנסיבות האישיות.

מזל טוב 'רעב מוישה'

אם אתם בני ברק הערב, מומלץ לכם שלא לצאת מהמזגן. חם מאוד. אם כבר יצאתם - לכו לאחל מזל טוב ליו"ר דגל התורה חבר הכנסת משה גפני. הנכד חוגג בר מצווה! מה תאחלו לו? מוזמנים לטקבק בתגובות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות