חדשות עם קנייטש

סערת המטרו בבני ברק והפתקים של ר' גרשון אדלשטיין • מעייריב

ניסיון ההשתלטות הכושל על הפארק העירוני, המטרו החדש בבני ברק, ה"מי שבירך" של ראש הישיבה על ראשי הישיבה המאושפזים, חנוכת השטיבלאך הגדול בישראל והתיעוד מליל ראש השנה באומן (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

חסימה מהירה

תושבי שכונת רמת אלחנן בבני ברק הופתעו לגלות כי אחת מהחסידויות בעיר החליטה להקים היכל תפילה לימים הנוראים על שטח הפארק העירוני בפאתי השכונה. רבני השכונה כתבו מכתב תקיף וחריף כנגד ניסיון ההשתלטות - והעירייה חסמה את המהלך בצעד מקורי.

מטרו דוחה שבת

ושוב - השבת בראש סדר היום הבני ברקי. הפעם - אישור קו המטרו החדש M2 והחשש כי יקוימו בגינו עבודות תשתית בימי שבת וחג. בעירייה מיהרו להבהיר כי רק עבודות העונות לגדר ההלכתי של "פיקוח נפש" יבוצעו בשבת.

ובדד בפינה - הכסא

נשיא ישיבת פוניבז' הגאון רבי אליעזר כהנמן הורה להשאיר את כסאו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין זצוק"ל, ריק. הגר"א כהנמן התבסס על דברי הגמרא שמספרת על חדרו של רבי יהודה הנשיא שאוייש על ידו גם לאחר פטירתו. ה'אלטערס' של פוניבז' מיהרו לנצל את ההזדמנות ולבקש ממנו ברכה לזיווג.

מי שבירך משולש

ראש הישיבה חבר המועצת הגאון רבי ברוך דב (ר' בערל) פוברסקי, קיבל את עליית "שלישי" בקריאת התורה בראש השנ. לאחר העלייה הוא ערך מי שבירך על שלושת מכריו המאושפזים. שניים מהם - ראשי ישיבה וחברי מועצת. השלישי הוא בנו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין זצוק"ל, המאושפז גם הוא מזה תקופה.

יותר גדול מאיצקוביץ'

בשכונת גני איילון - אחיסמך בלוד, חנכו את מתחם השטיבלך העצום שנבנה לרווחת המתפללים ואשר גודלו ושטחו עצום וגדול יותר מהשטיבלך המפורסמים בבני ברק.

חשמל באוויר

בליל ראש השנה נפל החשמל באחד המבנים הגדולים ששימשו את המפתללים בעיירה האוקראינית אומן. אבל לחסידי ברסלב אין צורך בחשמל פיזי בשביל לדלוק בקדושה. צפו בתיעוד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר