כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
חדשות עם קנייטש

הבכי באמצע זיהוי החללים וגמרות שוטנשטיין לחיילים • מעייריב

היום העשירי למלחמה - התיעודים לא פוסקים מלזרום, המכתב מהחזית הדרומית לבחורי הישיבות, התהילים במושב הכנסת והבשורה הכלכלית (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

הללוהו כל גויים

עשרה ימים לאחר מתקפת הפתע והממצאים מהזירה מעלים את התמונה הקשה אותה חפצו להשיג בחמאס ה"י. המה חשבו לכבוש את דרום הארץ ולשלוט בה חודש ימים. והשם הטוב הפר מזימתם. ליבי ליבי על חלליהם - מאות רבות שנרצחו ולא כולם זוהו עדיין אך גילויי ההשגחה המה כאלומות אור בחושך הגלות.

מלאכים הקדושים

מלאכת זיהוי החללים מתישה את העוסקים בה - פיזית ונפשית. רגע מרגש שתועד והגיע ל'כיכר השבת' בו נראים החזנים הראשיים של צה"ל בשירה מרגשת בעיצומה של המלאכה הכאובה.

אל תהיו עריקים

חייל המוצב בחזית הדרומית פנה במכתב מרגש ונוקב לתלמידי הישיבות: אל תתרפו בעבודתכם - זכרו כי השם אלוקינו הוא הנותן לנו כוח לעשות חיל.

זמן חורף

בעוד עולם התורה החל את זמן חורף כבר בשבוע שעבר, בכנסת הוא נפתח במועד הקבוע מראש - היום. חבר הכנסת אשר פתח את המושב הנוכחי עם פרק תהילים.

ספר מלחמה

אמנם ארון הברית לא יוצא בחזית בעוונותינו הרבים, אך אלפי חיילים יקבלו לידיהם גמרות מיוחדות עם ביאור שוטנשטיין המפורסם וספר תהילים שהודפס במיוחד לחיילי החזית.

איזהו נשך

אם אתם משלמים משכנתא מידי חודש - הרי בשורה... בשל המלחמה הקשה, תחזיות הריבית התהפכו והנגיד צפוי להכריז על ירידה של חצי אחוז. המשמעות: הפחתה בסך של מאות שקלים - תלוי בגובה המשכנתא וההחזר החודשי. שנתבשר בשורות טובות.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר