חדשות עם קנייטש

ראשיבע 'מזרוחניק' עם נשק קיבל עלייה - אנשי הפלג פוצצו את התפילה • מעייריב

ה'מופת' של הגאון הקדוש, הכאוס ב-770 ארה"ב, דריכות בויז'ניץ לקראת הכינוס, היוזמה של הח"כ החרדי בגליל ותיעוד מכיתת הכוננות במודיעין עילית (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

צפו בתוכנית המלאה (מגיש: איצלה כץ | צילום: למי עזוז | עריכה: ידידיה כהן)

תקרית חדרה

הקהילה החרדית בחדרה, ידעה ימים יפים יותר. קהילת בוגרי ישיבת 'כנסת יצחק', הנמנים עם 'הפלג הירושלימי' חיו בשלום ובשלווה עם אנשי הקהילה הליטאית ("נורבגים" בלע"ז) - עד לשבת האחרונה בה כובד ראש ישיבת ההסדר ברוכין בעלייה לתורה. כל הפרטים בכתבה שלפניכם בפרסום ראשון.

קדוש ייאמר לו

סיפור מפעים, התפרסם לראשונה כאן באתר 'כיכר השבת' אודות אשה, בחודש השמיני להריונה, שבעלה גוייס למילואים להגנת הגבול הצפוני, שהגיעה למעונו של המקובל הגאון רבי דב קוק ובקשה בפיה: חוששת היא להישאר לבדה כל כך סמוך ללידה. הגר"ד השיב מה שהשיב, בירך מה שבירך. אלא שכאן הסיפור רק מתחיל.

מה קורה ב-770?

מהומת אלוקים פרצה בבית המדרש הגדול והמפורסם של חסידי חב"ד בקראון הייטס, ארה"ב, בעקבות חבורת נערים שהחלו לשבור את קירות בית המדש במטרה להגיע למנהרה שנחשפה לפני מספר שבועות. התקרית אמש הסתיימה במעצרים אולם צוות מעייריב משוכנע שלסיפור הדרמטי עוד יהיה המשך - בתקווה כי השקט יחזור ל-770 במהרה.

דריכות שיא

כבר דיווחנו לכם ב'מעייריב' ובאתר 'כיכר השבת' על כינוס החירום שקבע האדמו"ר מויז'ניץ להיום בערב (רביעי). סיבת הכינוס עדיין לא נמסרה לחסידים, ואנו, גולשי מעייריב ניאלץ להמתין בסבלנות לשעות הערב המאוחרות יותר.

שכר שיחה נאה

יו"ר ועדת הפנים חבר הכנסת יעקב אשר, בחר לכנס את הוועדה בראשותו, ביישוב הדרוזי חורפיש, שם הוא התחייב לתושבי הצפון הסובלים מחוסר ודאות מאז שמחת תורה, כי יעשה כל שביכולתו למען התושבים.

תיעוד מכיתת הכוננות החרדית

העיר מודיעין עילית, מוקפת כפרים ערבים, חלקם מוגדרים בידי מערכת הביטחון כ"כפרים עוינים". בתיעוד שפורסם היום (שלישי) ברשתות החברתיות, נראים חברי כיתת הכוננות החרדית של העיר, מרחיקים פולשים בלתי רצויים בירי לאוויר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר