חדשות עם קנייטש

אימה בישיבת בריסק: ערבי פרץ לבית המדרש בליל שבת • מעייריב

40 שנה לפטירת ה'סידנא', חגיגות נס ההצלה בחסידות 'ספינקא, האסון בחזור מהילולה, הנס בחווה החרדית ליד מיצד, הנאום בעצרת ה-100 לזכר החטופים והקומזיץ המרגש בקבר רחל אמנו (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

הילולת ה-40 בנתיבות

במשך כ-40 שנה, נוהגים המוני בית ישראל מכל העדות והחוגים לפקוד את ציונו הקדוש של הגאון רבי ישראל אבוחצירא זללה"ה - סידנא בבא סאלי. השנה, יותר מתמידף שפכו את ליבם ההמונים לישיעות הכלל והפרט.

ההילולה ונס ההצלה בספינקא

בחזור מהלווייתו של בבא סאלי זיע"א, אירע אסון נורא. 4 יהודים, גדולי עולם נהרגו בתאונת דרכים - בהם גם האדמו"ר מספינקא. בניו, האדמו"רים מספינקא בית שמש, צפת, גני גד ורמת אהרון, חגגו את נס ההצלה. הערב, בהיכל בית מדרשו של 'הרב הצדיק' ברמב"ש ד' 3, יתקיים אירוע ההילולה לאביו האדמו"ר זצ"ל.

נהוראי וקנין ז"ל

כאז - כן היום. הבוקר, בתאונת דרכים נוראית, נהרג בחור ישיבה, תלמיד ישיבת 'דברי חיים' בראשות הגר"י ויזמן בבני ברק. נהוראי ז"ל, תושב מגדל העמק, חזר מההילולה של בבא סאלי זיע"א ונהרג בהתנגשות הרכב בו ניסה לחזור לישיבה בבני ברק.

נס בחוות פופר

מחבלים חמושים, חדרו הבוקר לחווה המנוהלת בידי האחים פופר - בניו של עמי, וניסו לרצוח את יושבי החווה. בנס, הם זוהו בזמן ונוטרלו במקום.

אימה בבריסק

ערבי חדר בשעת לילה מאוחרת לתוככי ישיבת בריסק בראשותו של הגאון רבי אברהם יהושע סולובייצ'יק. לאחר שהערבי החל להשליך חפצים ומוטות ברזל לעבר הבחורים - המשטרה הוזעקה למקום ושוטרי משטרת ירושלים עצרו את הפורע. ראש הישיבה התייחס לאירוע ובירך על הנס הגדול ועל העובדה כי לא היו נפגעים באירוע.

100 ימים של שבי

על רקע אירועי הכנסים שנערכו היום, לציון מאה הימים למלחמה ולזמן שבו נאנקים החטופים בידי שבי החמאס נערכה עצרת למענם של החטופים במהלכה נאם איש התקשורת החרדי והעיתונאי ישראל כהן שקידש שם שמים כמובן באמרו שקול דמיהם וזעקתם של החטופים בוקעת אלינו מעזה.

בוכים אצל 'מאמע רוחל'

קבוצת תלמידי ישיבה, הגיעו היום להתפלל על ציונה של רחל אמנו בבית לחם להשבת החטופים מידי ארגוני הטרור - והצלחת הלוחמים. הבחורים צירפו לתפילות את הגיטרות - וסחפו איתם את קהל המתפללים. צוות מעייריב התרגש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר