חדשות עם קנייטש

הפגנות ענק ברחבי הארץ והמודעה החריגה ב'הפלס' • מעייריב

כינוס הענק בצאנז, החשש לניתוחי מתים והטרגדיה בבית שמש, המחמאות של השרים החרדים לנשיא ארה"ב, הציר הספרדי והגוראי בכותל המערבי, האדמו"ר מסאדיגורא מברמץ את בנו בכורו ואירוע החזנות המרגש לזכר החללים והצלת החטופים (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

בסוף זה הגיע

כפי שדיווחנו אתמול, מעמד אדיר בחצר חסידות צאנז, נערך תחת הכותרת "רצוננו לעשות רצונך" של חסידות צאנז בראשות האדמו"ר מצאנז כשהמטרה היא לעמוד איתן בניסיונות התקופה מתוך התרוממות הנפש ומתוך שמחה. לראשונה האדמו"ר ישב לבדו על גבי בימה מוגבהת, כאשר מולו יושבים עשרות הרבנים והדיינים של קהילות צאנז ברחבי הארץ.

הטרגדיה וההפגנות

טרגדיה נוראה בבית שמש: הנער הצעיר חיים שמואל מאיר ויצהנדלר, חסיד ברסלב שרק השבוע חגג את היכנסו למצוות, נפטר הבוקר (שלישי) לבית עולמו במפתיע, והותיר אחריו משפחה ומכרים כואבים והמומים. בעקבות החשש כי הגופה תנותח החלו הפגנות בבית שמש ומול משרדי פרקליטות מחוז ירושלים כאשר עשרות סיקריקים ומפגינים התעמתו ברחובות העיר עם השוטרים.

הנשיא ביידן והשרים החרדים

בצל סערת הציוץ של בנו של השר בן גביר, מי שיוצאים מגדרם על מנת להודות לנשיא האמריקני על עמידתו האיתנה לצד ישראל, הם השרים אריה דרעי ומאיר פרוש. דרעי עשה זאת בפוסט חם ברשת החברתית X, בעברית ובאנגלית, כאשר השר מאיר פרוש עושה זאת לאוזניו של השגריר האמריקני ג'ק לו.

מודעה חריגה ב'הפלס'

תקדים מעניין באחד מכלי התקשורת של המגזר החרדי. בעיתון המפלגתי של הפלג הירושלמי - הפלס, פורסמה היום מודעה חריגה במיוחד על כך שדרושים מסבירנים שיביעו את עמדת המפלגה בכלי התקשורת או בקרב הציבור. כזכור, וכפי שדווח בהרחבה ב'מעייריב' וב'כיכר השבת', במספר מקומות בארץ, ציבור מצביעי הפלג הירושלמי עשוי להכריע את זהות ראש העיר שייבחר.

הראשל"צ והאדמו"ר שוב משלבים ידיים

הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הגאון רבי יצחק יוסף, והאדמו"ר מגור, יובילו יחד עצרת תפילה וזעקה לעורר רחמי שמים על עם ישראל - בערב ראש חודש אדר א', יום חמישי כ"ט בשבט, בשעה 15:30 ברחבת הכותל המערבי. רבבות צפויים להשתתף בעצרת.

בנו של האדמו"ר - התברמץ

קהל רב ובראשם אדמו"רים ורבנים השתתפו בשמחת הבר מצוה לבנו של האדמו"ר מסאדיגורה ונכד האדמו"ר מבוסטון. השמחה התקיימה בהיכל ה'סאלאש' שנבנה על יד בית המדרש הגדול בקרית סאדיגורה בירושלים.

צוות מעייריב וכיכר השבת מצטרף לברכות והאיחולים.

חזנות וחרבות ברזל

מופע חזנות מרגש ומיוחד נערך אמש לשלומם של החטופים בהשתתפות מאות חרדים. החזנים יצחק מאיר הלפגוט וצבי וייס, הציגו את מיטב היצירות בניצוחו המוזיקלי של המנצח אופיר סובול יחד עם תזמורת 'סימפונט רעננה' ומקהלות החזנים 'יובל' ו'זמרתיה' - לזכרם של נרצחי מלחמת 'חרבות ברזל', לשלומם של החיילים והחטופים שבשבי החמאס בעזה ולהנצחת מורשתו של ד"ר מרדכי סובול ז"ל.

כאמור, האולם היה מלא וגדוש ממש בחרדים מכל רחבי הארץ שהגיעו כדי להתרגש ולהתפלל לשלום החטופים ולשובם הביתה במהרה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר