חדשות עם קנייטש

סוער בפתח תקווה: מה גרם לרב החרדי לתמוך ברשימה החילונית? • מעייריב

הבקשה החריגה של האדמו"ר האבל מהמשפיע החסידי והלווית הענק לרבנית ע"ה, השיחה של הגר"ד סגל בישיבה הספרדית, המבחן בביתו של מרן הרב עובדיה זצוק"ל והישיבה החדשה בירושלים (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

"כמו ועד בית"

רמי גרינברג הוא כנראה ראש עיריית פתח תקווה גם ל-5 השנים הבאות. אולם בעוד יהדות התורה מתקשה לתמוך בו פומבית, הוא מקבל תמיכה בלתי צפויה אפילו לרשימה החילונית שלו למועצה, מאחת הקהילות הבולטות בעיר - קהילת בית אבא בהנהגתו של ראש הישיבה התיכונית נהרדעא הרב מיכאל שהם. הרב שהם מסביר כי בחירות לעירייה הם כמו בחירות לוועד בית וכל אחד יצביע כפי שליבו חפץ.

בקשה חריגה ומפתיעה

עולם החסידות באבל - על פטירתה של הרבנית מסקווירא אשת האדמו"ר ואחותם של אדמורי ויז'ניץ, של הרבנית מסאטמר והרבנית מבעלזא. בתוך כך, האדמור מויזניץ שיושב שבעה על אחותו הרבנית - בהיכל הטישים בבית המדרש בבני ברק פנה היום אל הגאון רבי אלימלך בידרמן שהגיע לנחם וביקש ממנו למלא את מקומו בשמחה הגדולה של נישואי נכד האדמו"ר שצפויה להתקיים מחר יום שלישי בערב.

שיחה מהמשגיח

המשגיח, הגה"צ רבי דן סגל, הגיע השבוע לביקור מיוחד בהיכל ישיבת מאור התורה בראשותו של חבר המועצת הגאון רבי אברהם סאלים. במהלך השיחה, הוא הרחיב בחובת השעה המוטלת על בני הישיבות להתחזק בעיקר באמונה בעת הזאת ועורר הרבה להתחזק בברכות בכוונה כתקנת דוד המלך ע"ה מאה ברכות בכל יום. הוא הדגיש כי החובה היא בגדר פיקוח נפש ממש להצלת כלל ישראל "כמו בזמן מגיפה".

הקבלן 45

בביתו של מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זכר צדיק וקדוש לברכה, ברחוב הקבלן 45, התקיים טקס חלוקת תעודות הוראה לשלושים רבנים שלמדו ונבחנו בבית ההוראה 'יביע אומר' בראשות חתנו, הגאון רבי אהרן בוטבול. במעמד השתתף הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף וכן אחיו, רבה של חולון הגאון רבי אברהם יוסף. בטקס נשא דברים הגאון הרב יעקב שכנזי ואחריו סגן יו"ר הכנסת ח"כ ארז מלול אשר ברכו את הרבנים שלא יצא תקלה תחת ידם וימשיכו לקדש שם שמים ברבים.

ישיבה חדשה ברמות

התרגשות בעולם הישיבות בירושלים לשמע הבשורה על היווסדה של הישיבה לצעירים ״דעת חכמה״ בשכונת רמות בנשיאותו ובהכוונתו האישית של ראש הישיבה הגאון הרב שמואל בצלאל ובראשות הגאון הרב אליהו אזרזר. לישיבה החדשה נרשמו כבר למעלה מעשרים בחורים בני עליה שנרשמו לשיעור א'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר