חדשות עם קנייטש

ההכחשה של ראש הישיבה וההסכמים בבית שמש • מעייריב

ההכרעה הפוליטית שהפתיעה את תלמידי ראש הישיבה, האפליה המקוממת בסיקור התקשורתי על המכת"זיות, המפלגות שקיבלו את תמיכת המקובל מהצפון, סערת הממ"חים בבית שמש, הבשורה בבני ברק - ישיבה גדולה חדשה נפתחת, הוועידה של חסידות סלונים בהשתתפות חריגה של האדמו"ר והתיעוד מראש הישיבה שמסעיר את התקשורת החרדית (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

התשובה של הרב שך

ראש ישיבת כסא רחמים, הגאון רבי מאיר מאזוז, בירך את תנועת דגל התורה בירושלים בברכות חמות להצלחה. אחד מתלמידיו של ראש הישיבה פנה אליו בשאלה ישירה האם המשמעות היא להימנע מלהצביע שס? תשובתו המפתיעה של ראש הישיבה הרב מאזוז היתה שמידת הכרת הטוב מחייבת שאפשר וצריך להצביע לש"ס - ואפילו ציטט לשם כך את דברי הרב שך...

הסכם מטריד

בית המשפט הורה למועמד ש"ס משה אבוטבול, לחשוף לציבור את פרטי ההסכם בינו לבין הליכוד. הצצה בסעיפי ההסכם מסבירה את העובדה שהמועמד החרדי לא אץ -רץ לפרסמו. כל מה שמונח על הכף בבחירות הללו - נמצא בהסכם, ולאו דווקא לטובת הציבור החרדי. אבוטבול מיהר להבהיר: "הצד השני גם רצה להבטיח להם הכל".

אוי אוי אוי, גיוועלד!

הצביעות שעוטפת את הדיווחים התקשורתיים בתקשורת הכללית בנוגע להפגנות החרדים ולאלימות המשטרה בהם - נחשפת היטב כאשר מפגין חילוני מקבל את הזרם השוצף נטול הצבע הכחול או הבואש בהפגנות בתל אביב. זה שקוף כמו מים.

"כזה ראה וקדש"

אם בשנים עברו, השתדל המקובל הגאון הקדוש רבי דב קוק להימנע ככל האפשר מהבעת דעתו בנוגע לבחירות לרשויות המקומיות (מלבד בטבריה שם הוא המרא דאתרא), הרי שבבחירות הללו יוצא המקובל הקדוש מגדרו למען קדושת השבת.

ממ"ח - מודרנים מצביעים חרדי

אמש, הצליח כתב כיכר השבת חנני ברייטקופף להסעיר את המגזר עם חשיפת התיעוד של ראש הישיבה וחבר המועצת הגאון רבי משה הלל הירש, שהורה למועמד 'דגל התורה' לראשות העיר בית שמש לדאוד לצרכי החינוך של הציבור המודרני בבית שמש - שם קיים הריכוז הגבוה ביותר של מגזר זה ביחס לערים חרדיות אחרות. בביתו של הגרמ"ה מיהרו להכחיש כי ראש הישיבה התיר ממ"חים, וצוות מעייריב תוהה אם כן, לדבריהם של מקורבי רה"י, לאיזה מוסדות הוא התכוון באמת?. כך או כך, בבית שמש נשבר המחסום של המגזר המודרני להצבעה למועמד 'דגל התורה'.

רינת יעקב

בהשתתפות גדולי ראשי הישיבות התקיים בבני ברק מעמד כנס יסוד לישיבה הגדולה רינת יעקב בראשות הגאון רבי שמואל טולדנו. ראש ישיבת מאור התורה, חבר מועצת החכמים הגאון רבי אברהם סלים, עמד בפתח דבריו על מעלת מחותנו הגאון רבי יעקב טולדנו ומסירות נפשו למען הרבצת התורה בתלמידים.

שימו לב אל הנשמה

זו הייתה כותרת ועידת החינוך של תלמודי התורה בחסידות סלונים. בחסידות, ציינו בהתרגשות, כי באורח נדיר, האדמו"ר שאינו מרבה להשתתף באירועים וכנסים, יצא מגדרו למען חינוך ילדי ישראל. כי האדמו"ר - שם לב אל הנשמות.

"רק יהדות, ותודה שאתה מסכים"

בדברים אלו סיים ראש הישיבה ומנהיגה הרוחני של 'דגל התורה', הגאון רבי דב לנדו, את שיחתו עם הגרא"ש פינזל בנושא הבחירות באלעד. התיעוד, שפורסם מוקדם יותר - שוב על ידי כתב כיכר השבת חנני ברייטקופף, עורר סערה בעיקר בשל אמירתו הברורה והחדה של הגר"ד: "זה לא למען כבודי, זה למען היהדות. רק יהדות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר