חדשות עם קנייטש

נזק הסברתי של נערים מ'הפלג' ומצגת על בבא מציעא • מעייריב

פיגוע נגד חרדים בציריך, פטירת מחבר "פשוטו של מקרא", היש"ק המיתולוגית מתחדשת לקראת הרישום, והתיעוד של המשפיע החסידי עם הבחורים הליטאים בקבר רחל (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

פיגוע הסברתי

קבוצת צעירים המשתייכים ל'פלג הירושלמי' הסבירו ממרומי הנדנדה בגן השעשועים בבני ברק, כיצד הם מכווינים את הטנקים ברצועת עזה, תוך עריכת חשבונות שמים מדוע ולהיכן חדרו מחבלי החמאס הנתעבים ליישובי וקיבוצי העוטף. מי שנאלץ להתמודד עם הטמטום, ואף עשה זאת בהצלחה באולפני חדשות 12 - הוא הפרשן הפוליטי הבכיר של 'כיכר השבת' ישי כהן. כך או כך, חוק הגיוס, או יותר נכון - חוסר חוק הגיוס, צפוי ללוות אותנו תקופה ארוכה.

פיגוע אנטישמי

אחת הערים השלוות באירופה ואף בעולם כולו - היא ציריך - מהערים הגדולות בשוויץ. את שלוותה של העיר "הנייטרלית", הפרו קריאות "מוות לישראל" שבקעו מפיו של מחבל צעיר בן 15, שיצע למסע רצחני ודקר יהודי חסידי תושב המקום. מצבו של הנדקר, שהוגדר בהתחלה קשה מאוד, התייצב במהלך הלילה. שמו המלא לתפילה: מאיר צבי בן שרה בתוך שאר חולי ישראל.

חבל על דאבדין

אבל כבד בקהילת המתמידים בביתר עם השמע הבשורה הקשה על פטירתו בטרם עת של הגאון המופלג החסיד רבי נפתלי אנשין זצ"ל, בעל מחבר ספרי רש"י 'פשוטו של מקרא' על התורה. כותרת חייו היה החיבור הנפלא 'פשוטו של מקרא' פירוש וביאור נפלא על פירוש רש"י מכל התורה כולה, החיבור התקבל יפה בכל המגזרים בכל החצרות בכל העולם כאשר גדולי הדור ממליצים על הספר מתוך אהבת התורה ושקידתה בה.

אור ברוך "החדשה"

ישיבת אור ברוך לצעירים הוקמה לפני יותר מיובל שנים ע"י הגאון רבי מיכאל טולידנו עם ראש הישיבה הגאון רבי אברהם עמר זצ"ל וכבר גידלה אלפי תלמידים בני תורה ורבים מבוגריה תלמידי חכמים המפארים את כותל המזרח של ציבור בני התורה הספרדים. לאור פניות רבות של בוגרי הישיבה, הישיבה עברה התחדשות כאשר התמנה לכהן כראש הישיבה הגאון רבי משה ברדוגו ועמו התמנה למשגיח הגאון רבי מאיר אוחנה, חתנו של הגאון רבי יואל טולידנו ראש ישיבת ברית יעקב, אשר להם ניסיון בחינוך והעמדת תלמידים לתורה ויראת שמים.

הליטוואקערס והמשפיע החסידי

מחזה בלתי שגרתי נגלה לעיניהם של פוקדי ציונה של רחל אמנו בבית לחם סמוך לירושלים, עת הגיעו למקום משפיע חסידי מוכר - הגאון רבי יוסף יואל קאהן, כשהוא מלווה בבחורי ישיבות ליטאים. המשפיע, והבחורים, ערכו תפילה לזיווג הגון לכלל מעוכבי השידוך שבחבורה.

מחרוזות של דגים ועיגולי דבלה

המוני יהודים מכל רחבי העולם, סיימו את מסכת בבא קמא והחלו בלימוד המסכת השנייה בסדר נזיקין - מסכת בבא מציעא. אבי חרל"פ, הפתיע את הלומדים עם המחשה מדהימה של המושגים מהפרק השני במסכת - פרק אלו מציעות שלו ואלו חייבים להכריז. צפו בתיעוד המיוחד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר