חדשות עם קנייטש

גזענות? זו הסיבה שמאות בנות בבני ברק נותרו ללא סמינר • מעייריב

האדמו"ר הקנאי השתחל למירון ללא אישורים, המחיר להדלקת המדורה בישיבה התיכונית, התיעוד המרגש - הגר"מ מאזין לשירת הנער, ההסתבכות בציונות הדתית לקראת הבחירות לרבנות הראשית והמכתב של משפחות החטופים ליו"ר ש"ס (מעייריב)

איצלה כץ | כיכר השבת |

ניצח את ה"סטרא אחרא"

האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק, שכפי שנחשף לראשונה ב'כיכר השבת' טען כי האיסורים לעלות למירון ביום ההילולה - מקורם ב'סטרא אחרא', הצליח לעלות ביום ההילולה ליישוב הנצור כאשר רק לאחר מכן הוא ערך את ההדלקה המרכזית של החסידות בקריה החסידית בהר יונה.

כמה עולה הדלקה?

תלמידי הישיבה התיכונית 'חדוות התורה' בראשותו של הרב משולם ברנדווין, קנו עבורו את ההדלקה המרכזית שנערכה בחצר הישיבה במחיר "מופקע" שישולם בדפי גמר. שני תלמידי השכבה הגבוהה קנו את ההדלקה בתום מכרז ארוך.

לא כלו רחמיך

הפוסק וראש הישיבה הגאון רבי משה שטרנבוך, קיבל בביתו שבשכות הר נוף בירושלים קהל רב שעלה למעונו להתברך ביום הילולת הרשב"י בל"ג בעומר. אחד הרגעים המרגשים היו כאשר נער שהגיע עם אחיו הקטן, החל לשיר והגר"מ האזין בהתרגשות רבה.

תסבוכת סמוטריץ'

למרות התמיכה הברורה ברב מאיר כהנא - מועמד הציונות הדתית לרבנות הראשית לישראל לקראת הבחירות ההולכות וקרבות, נראה שהעסק בציונות הדתית יוצא משליטה. לבינתיים, הגאון רבי משה חיים לאו ורבה של פ"ת הגר"מ הלוי לא יושבים בחיבוק ידיים.

מצוקת הבנות בבני ברק

מעל מאתיים תלמידות המסיימות השנה את כיתה ח' בבתי הספר היסודיים בבני ברק - טרם השתלבו בתיכונים וסמירים לשנת הלימודים הבאה. לכיכר השבת נודע כי בימים האחרונים - עשרות מנהלי המוסדות התכנסו כדת מה לעשות. האם הסיבה היא אפלייה על רקע מגזרי? כל הפרטים בכתבת הווידאו שלפניכם.

מכתב פוליטי או בקשה אמיתית?

משפחות החטופים שלחו מכתב ליו"ר ש"ס ח''כ אריה דרעי בבקשה להיפגש עם מועצת חכמי התורה של ש''ס. המכתב מעורר קצת תהיות - הלוא משפחות החטופים פגשו רבנים רבים במהלך החודשים האחרונים ועשו זאת גם ללא מכתב לפוליטיקאים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות