כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ביום הילד הבינלאומי

ארדן הקרין למאות דיפלומטים באו"ם את סרט הזוועות 

הסרט המצמרר שהוכן ע"י דובר צה"ל ובו תיעודים קשים מהטבח הנוראי בשמחת תורה, הוקרן למאות שגרירים באו"ם, לדיפלומטים ולראשי הקהילה היהודית. השגריר ארדן: "40 ילדים מוחזקים באכזריות על ידי חמאס בעזה ב-45 הימים כשהם מבועתים" (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
השגריר ארדן בעצרת האו"ם לפני כחודש (צילום: Photo by Arie Leib Abrams/Flash90)

שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן הקרין הערב (שני) במטה האו"ם בניו יורק את סרט הזוועות מהטבח שביצע חמאס במתקפת הטרור והציג אותו למאות שגרירים ודיפלומטים.

מלשכת ארדן נמסר כי "זו ההקרנה הגדולה ביותר שהתקיימה עד היום של סרט הזוועות, כאשר צפו בו יותר מ-300 שגרירים, דיפלומטים, בכירי או״ם ומנהיגים יהודים".

היום ציינו במוסדות האו"ם את יום זויות הילד הבינלאומי, ובפתח הכנס אמר השגריר ארדן : "מה הטעם בקיומו של האו"ם אם ביום הילד הבינלאומי כל הדיונים לא נפתחים בגינוי לחמאס, שמבצע את אחד מפשעי המלחמה החמורים בהיסטוריה? בזמן שאנחנו כאן, 40 ילדים מוחזקים באכזריות על ידי מחבלי חמאס בעזה ב-45 הימים האחרונים - 45 ימים שהם העבירו לבד, מבועתים"

אחרי ארדן, נאם מסעב חסן יוסף, בנו של השייח' חסן יוסף ח'ליל, ממנהיגי תנועת חמאס ביהודה ושומרון, "הנסיך הירוק" שנחשב לאחד מסוכני השב"כ החשובים ביותר בישראל.

בריאיון לרשת 'פוקס ניוז' טרם פרוץ המלחמה, הוא אמר: "נולדתי בלב מנהיגות חמאס, אני מכיר אותם היטב. לא אכפת להם מהעם הפלסטיני, הם לא מתייחסים לחיי אדם. ראיתי את האכזריות שלהם ב-1996 כשביליתי כשנה וחצי בכל מגידו. הם הרגו כל כך הרבה פלסטינים והחלטתי שאני לא יכול להיות חלק מהתנועה הזאת".

כזכור, צה"ל וממשלת ישראל ערכו הקרנות של הסרט עבור חברי הכנסת, עיתונאים זרים ומקומיים, דיפלומטים זרים ובכירים בהוליווד, במסגרת ההסברה הישראלית, כדי לגייס תמיכה למלחמת חרבות ברזל.

לפני מספר ימים הוקרן סרט הזוועות של דובר צה"ל בפני מאה חברי פרלמנט צרפתי. מאיר חביב, הנציג היהודי בפרלמנט הצרפתי שהוזמן לצפות בסרט תיאר: "הייתה דממה בחדר, לא הצלחתי לעצור את הדמעות"

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר