לא ציפור דרור

"הוא לא מסכים להישאר עם בייביסיטר- מה אעשה?"

כהורים, אולי חוויתם את הרגע המפחיד שבו הילד שלכם מתנגד בתוקף לרעיון להישאר עם בייביסיטר. תרחיש נפוץ זה יכול להיות מביך ומתסכל, אך חיוני להבין את הסיבות מאחורי התנגדות זו, בכדי לטפל בבעיה ביעילות (הורות, ילדים).

טובה אור | כיכר השבת |
ילד מתקשה להיפרד מההורים (צילום: שאטרסטוק)

אימהות רבות מתלוננות: "אני אף פעם לא יכולה לצאת מהבית. הילד שלי לא מסכים בשום פנים ואופן להישאר עם בייסיטר". אימהות אחרות מתלוננות שיוצאות, אך בכל שעות היציאה מלווה אותם הבכי של הילד מרגע הפרידה, או שהן מקבלות שיחות טלפון תכופות: "הילד לא רגוע". תרחיש נפוץ זה יכול להיות מביך ומתסכל, אך אם נבין את הסיבות מאחורי ההתנגדות, נמצא אסטרטגיות לטפל בבעיה.

פחד מהלא נודע

ילדים משגשגים בשגרה והיכרות. כשפנים חדשות מגיעות לטפל בהן, זה יכול להיות מטריד עבורם. כדי להפחית את הפחד מהלא נודע:

הציגו את הבייביסיטר מראש: אפשרו לילדכם לפגוש את הבייביסיטר לפני ליל הבייביסיטר בפועל. זה יעזור לבנות היכרות ואמון.

צרו שגרת מעבר: קבעו שגרה מנחמת שילדכם והבייביסיטר יכולים לעקוב אחריה. זה יכול לכלול חטיף ספציפי או טקס לפני השינה שילדכם נהנה ממנו.

חרדת פרידה

חרדת פרידה היא שלב התפתחותי תקין אצל ילדים צעירים. זה בדרך כלל מגיע לשיא בין 8 חודשים לגיל שנתיים, אבל יכול להימשך לתוך שנות הגן עבור חלק מהילדים. כדי לעזור לילדים להתמודד עם חרדת פרידה:

חשיפה הדרגתית: התחילו בתקופות קצרות יותר של שמרטפות והאריכו בהדרגה את משך הזמן. זה יאפשר לילדכם להתרגל לרעיון להיות רחוק ממכם.

הרגיעו את ילדכם: הדגישו שתחזרו, ואשרו מחדש את אהבתכם אליו. עקביות בהבטחות שלכם היא המפתח לפרידה מוצלחת.

התנגדות לשינוי

ילדים רבים מתנגדים לשינויים, במיוחד כאשר הם משבשים את שגרת החיים שלהם. כדי להקל על המעבר שלהם לבייביסיטר:

שמרו על עקביות: ודאו שהבייביסיטר עוקבת אחר לוח הזמנים הקבוע של ילדכם בקפידה ככל האפשר. פעילויות ושגרות מוכרות יכולות לגרום לחוויה להרגיש פחות מטרידה.

השתמשו בשפה חיובית: מסגרו את חווית הבייביסיטר כהזדמנות לכיף והזדמנות להכיר חברה חדשה. שפה חיובית יכולה לעשות הבדל גדול באופן שבו ילדכם יתפוס את המצב.

התקשרות להורים

ילדים מפתחים באופן טבעי התקשרויות חזקות להוריהם. כאשר אתם משאירים אותם עם בייביסיטר, הם עלולים להרגיש תחושת נטישה. כדי לטפל בזה:

בנו אמון עם הבייביסיטר: עודדו את ילדכם ליצור קשר עם הבייביסיטר. היו נוכחים במהלך האינטראקציות הראשוניות כדי ליצור תחושת ביטחון.

הישארו זמינים: השאירו את פרטי הקשר שלכם והבטיחו שהבייביסיטר תוכל להגיע אליכם בקלות במקרה של חירום. הידיעה שאתם במרחק שיחת טלפון יכולה להציע שקט נפשי.

עצמאות מותאמת לגיל

ככל שילדים גדלים, הם רוצים יותר עצמאות ועשויים להתנגד להיות "בייביסיט". כבדו את הצורך שלהם באוטונומיה:

הציעו אפשרויות בחירה: תנו לילדכם להביע דעה על הפעילויות או החטיפים של הבייביסיטר, בגבולות סבירים.

הציבו גבולות: שוחחו עם ילדכם על כללים וציפיות מראש, וודאו שהם מבינים שהבייביסיטר שם כדי להבטיח את שלומם ורווחתם.

זכרו, כל ילד הוא ייחודי, וייתכן שייקח זמן למצוא את האסטרטגיות הנכונות שמתאימות למשפחתכם. עם סבלנות, עקביות ותקשורת פתוחה, אתם יכולים לעזור לילדכם להרגיש יותר בנוח ובטוח בטיפול של בייביסיטר, מה שיאפשר לכם ליהנות מזמן חופשה ראוי ובמקביל להבטיח את שלום ילדכם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר