התחרט ונעצר

נשכר לרצוח שני אנשים תמורת מיליון דולר

צוות חקירה מיוחד במשטרת ישראל עצר תושב נתניה שנשכר, על פי החשד, על ידי איש עסקים רוסי להתנקש תמורת מיליון דולר בשני אזרחים ישראליים על רקע סכסוך כספי (משטרה)

אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

הותר לפרסום: לפני כחודש התקבלה במשטרת ישראל תלונה מתושב תל אביב בן 51 שסיפר כי לפני חודשיים, במהלך פגישה שערך בנתניה עם חברו, תושב תל אביב בן 45, ניגש אליהם גבר ומסר כי הם חייבים 8 מיליון דולר לאיש עסקים רוסי, וכי האיש שכר את שירותיו כדי לרצוח אותם.

בפגישה נוספת של השניים עם החשוד, סיפר להם האיש שנשכר לבצע, לכאורה, את ההתנקשות, כי התחרט שקיבל על עצמו את המשימה והציע לשניים כי ישלח לאיש העסקים תמונה מפוברקת של אחד מהם כשהוא כפות רגליים כדי לגרום לאיש העסקים להבין שהמשימה שהטיל עליו - הושלמה.

עם קבלת התלונה נעצר החשוד, תושב נתניה בן 38, וסיפר בחקירתו כי עלה לישראל מרוסיה לפני שנה, וכי שירת שם ביחידה עילית. לדבריו, במהלך שהותו ברוסיה, בספטמבר 2017, פנה אליו גבר ששימש כמתווך, ומסר כי ישנו אדם עשיר שיש לו בעיה בישראל והציע לו להיפגש עימו.

השניים נסעו אל איש העסקים שסיפר לחשוד כי שניים המתגוררים בישראל, הונו אותו בסכום של 16 מיליון דולר, והוא רוצה שיירצח אותם. איש העסקים שילם לו כמקדמה 5,000 דולר במזומן עבור הוצאות שוטפות.

מהחקירה עלה כי המתווך אמר לחשוד כי יקבל עבור רצח השניים מיליון דולר והחשוד אף קיבל ממנו תמונות של הקורבנות אותם היה אמור לרצוח.

החשוד סיפר בחקירתו כי בחודש מרץ האחרון הוא פגש את איש העסקים ואשתו כאשר ביקרו בישראל, ובפגישה הפציר בו איש העסקים לבצע את ההתנקשות בשניים והעביר לו 5,000 דולר נוספים. עוד טען החשוד כי בשל התמהמהותו להוציא לפועל את המשימה, החל לקבל מסרים מאיימים מאנשים המקורבים לאיש העסקים.

בהמשך, סיכם החשוד עם המתלונן כי יצלם אותו כפות רגליים וישלח את התמונה לאיש העסקים תוך מצג שווא שהמשימה בוצעה. התמונה המפוברקת נשלחה למתווך ותוך זמן קצר החשוד קיבל שיחת טלפון מאיש העסקים שאמר לו כי אם המתלונן לא ישלם 8 מיליון דולר, "שייפרד ממנו לשלום".

באותו ערב הודיע החשוד לאיש העסקים כי "נפרד ממנו (מהמתלונן) לשלום" ואף קיבל 15 אלף דולר שהועברו לחשבון האשראי שלו. בשיחת טלפון נוספת אמר איש העסקים לחשוד כי במידה והמתלונן השני לא ישלם את החוב, שירצח גם אותו.

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת. על חקירת הפרשה הוטל צו איסור פרסום, והשבוע בפ"ת הוארך מעצרו של החשוד פעם נוספת, בשלושה ימים, והוסר חלקית צו איסור הפרסום, באופן שהצו עודנו חל על כל פרט מזהה של החשוד.

מחר, בכוונת הפרקליטות להגיש נגד החשוד כתב אישום בעבירות קשירת קשר לביצוע פשע ובקשה לעוצרו עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר