ערב הרמאדן

המשטרה: נלחם בארגוני הטרור שמפיצים פייק ניוז - כדי להתסיס

במשטרה נערכים בימים לקראת המתיחות הצפויה בחודש הרמאדן, והודיעו כי במהלך החודש הם יילחמו במפיצי חדשות הכזב, בהם ארגוני טרור להם יש "אינטרס להתסיס" את השטח (חדשות, משטרה)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
המתיחות בחודש הרמאדן (דוברות המשטרה)

לקראת חודש הרמדאן, במשטרה מתייחסים לפעילות מול ארגוני הטרור ומפיצי חדשות הכזב - ה"פייק ניוז".

בהודעה שפרסמה המשטרה בשעה זו (רביעי) נכתב כי "מניסיון העבר, יש מי שרוצה לנצל את ימי החג להפצת שמועות ופייק ניוז, תוך פרסום מעוות של המציאות ברשתות החברתיות. ביניהם ארגוני טרור וגורמי טרור, המנצלים את החג להסתה ולפרסומים כוזבים ביחס למציאות בירושלים, בעיר העתיקה ובהר הבית."

"הסתה ופרסומים כוזבים המופצים ברשתות השונית, מייצרים בחלקם השפעה על צעירים ועל התנהלותם במקומות הקדושים ובכלל. המשטרה צופה שגם השנה יפורסם מידע כוזב, ותרחישי אימה מצד גורמים מסיתים וארגוני טרור שלהם אינטרס להתסיס את השטח ולהרוס את אווירת החג, גם במחיר חילול המקומות הקדושים. "

עוד נטען כי "הפייק ניוז שמופץ הוא ניסיון להנדס תודעה וליצור מציאות שגויה בהר הבית ובמקומות הקדושים מלווים בגרפיקה, חלקי סרטונים וסיסמאות מנותקות מהמציאות. במשטרה מדגישים כי אין כל שינוי בנוהג הקיים בהר הבית ובמקומות הקדושים או כל איום עליהם.

המשטרה תמשיך לפעול לאפשר את חופש הפולחן לכל אדם ולקיום תקין ובטוח של תפילות ומנהגי החג. השוטרים ימשיכו לשמור על הביטחון והסדר בירושלים ובכל מקום אחר למען הציבור כולו, מוסלמים, יהודים ונוצרים כאחד."

בסיום הודעת המשטרה צוין כי "לצד טיפול נחוש ובלתי מתפשר בהסתה, בטרור ובמחוללי הפרות סדר, המשטרה קוראת לציבור שלא לתת יד לקיצוניות, להסתה ולשמועות כוזבות, לא להישמע להם ולא לקחת בהם חלק."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר