פרשיית ענק

זייף מסמכים רפואיים כדי לקבל קצבאות במיליוני ש"ח ונעצר

נעצר תושב ירושלים החשוד במעשה הונאה ובזיופי מסמכים רפואיים של בתי החולים ׳הדסה עין כרם׳ ו-׳שערי צדק׳ תוך מצג שווא להוצאת קצבאות (בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
אזיקים, אילוסטרציה (שאטרסטוק)

מזה שבועות ארוכים, מקיימת היחידה ללחימה בפשיעה ציון ממחוז ירושלים חקירה סמויה יחד עם אגף החקירות חקירה של הביטוח הלאומי ובשיתוף מס הכנסה, לאחר שנציגי ביטוח לאומי פנו למשטרה עם מידע וחומרים מהחקירות שביצעו בעקבות חשדם לעבירות הונאה רחבת היקף באמצעותה נגבו כ-10 מליוני שקלים מכספי הציבור.

לפי החשד, נשלחו מסמכים רפואיים מזוייפים מבתי החולים ׳הדסה עין כרם׳ ו-׳שערי צדק׳ וביקורים אצל רופאים שבפועל לא התקיימו, על רקע לקות שמיעה, שכביכול העידה על נכותם של עשרות רבות של ילדים מעשרות משפחות המתגוררות בערים שונות ברחבי הארץ וביניהם: ירושלים, צפת, בית שמש, נתיבות ועוד.

סכום התשלום העתידי, לולא הזיהוי והתפיסה של החשודים, יכל להגיע לעשרות מיליוני ש״ח.

הבוקר, הפכה החקירה לגלויה עת עצרו בלשי המשטרה מיל"פ ציון את החשוד (תושב ירושלים בשנות ה-40 לחייו) העומד להערכת חוקרי המשטרה ובהתאם לחומרים שהועברו על ידי הביטוח הלאומי, מאחורי הונאה זאת, ובהמשך תבקש המשטרה בבית משפט השלום בירושלים להאריך את מעצרו לטובת המשך פעולות החקירה הנדרשות.

הביטוח הלאומי מסר בתגובה: ״אגף החקירות בביטוח הלאומי פועל כל העת ומוצא את מי שמנסה לקבל קצבאות במרמה. המחשבה כי יש מי שמוכן לגנוב כספים ולתייג את ילדיו כבעלי מוגבלות כשהם בריאים לחלוטין ובאותה נשימה לפגוע במי שזקוקים לכך באמת, היא בלתי נתפסת וקשה להכלה. עם זאת, זה לא ימנע מאיתנו להמשיך לתת שירות ולסייע למי שזקוק לכך במקביל לתפיסה ויד קשה מול אלו המנסים לפגוע בחלש ובערך הערבות ההדדית בחברה״

חקירת המשטרה יחד עם גורמי האכיפה בביטוח הלאומי ובמס ההכנסה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.

אחד המכתבים שנשלחו מהביטוח לאומי לביטול קצבה מזויפת (דוברות המשטרה)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר