"סלקציה לא חוקית"

חרדי תיעד: מונעים מעבר ליהודים ברחובות העיר העתיקה

למחלקה האזרחית של ארגון חוננו הגיעוה תלונות של בעלי חזות יהודית על כך שהמשטרה חוסמת רחובות בעיר העתיקה בירושלים למעבר יהודים. עו"ד חיים בלייכר: "לצערנו הטרור מגיע להישגים" (חדשות)

(באדיבות המצלם)

מתפללים יהודים שעושים דרכם בשעות האחרונות (שישי) לתפילה בכותל, דיווחו לארגון חוננו על כך כי רחוב הגיא, שער שכם ושערים ורחובות נוספים בעיר העתיקה חסומים למעבר בעלי חסות יהודית.

המשטרה הציבה מחסומים בשערים הסמוכים לרובע המוסלמי והיהודים מתבקשים ללכת מדרכים אחרות, זאת בזמן שתיירים וערבים עוברים חופשי במחסומים. החסימות נערכות למרות שמדובר בימי חול המועד פסח, והמוני יהודים עושים דרכם לעבר הכותל המערבי.

(באדיבות המצלם)

עו"ד חיים בלייכר מחוננו תקף את חסימת היהודים ברחובות ירושלים "לצערנו הטרור מגיע להישגים. במקום למנוע מהטרוריסטים ותומכיהם להיכנס לעיר העתיקה מונעים מיהודים בחג הפסח להיכנס ללא כל צו".

יחזקאל, אדם חרדי, שעשה את דרכו לכותל מספר כי כבר עם הגעתו לשער שכם הוא נתקל במחסום הראשון בו הותר לכולם לעבור למעט ליהודים. יחזקאל מספר כי הוא עבר מספר דרכים ובכל פעם נתקל במחסום אחר שמנע ממנו את המעבר ושלח אותו למקום אחר שגם בו היה מחסומים ליהודים.

בעת שהסריט את אחד השוטרים שעמד באחד מהמחסומים הודה השוטר כי מדובר בהוראה מלמעלה ולכן הוא לא יכול לאפשר לו לעבור במקום.

(באדיבות המצלם)

"כואב לי שרק ליהודים חרדים אסור לעבור", אומר יחזקאל לאחר זמן ארוך של עיכוב בדרך לכותל. לדבריו, "יש עשרות אוטבוסים של תיירים שעבורים חופשי, חילוני שעובר ללא סממן יהודי אז לא מזהים והוא עובר חופשי, אבל אם מגיע יהודי בלבוש חרדי - לא נותנים לו לעבור. החיילים אומרים בבירור שכל מי שיש לו חזות יהודית או חרדית אסור להם לתת לו לעבור. פשוט זוועה הדבר הזה".

בעקבות כך, פנה יחזקאל למחלקה האזרחית של ארגון חוננו להגשת תלונה בנושא.

(באדיבות המצלם)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר