כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בשיחה עם 'כיכר השבת'

המפקד חושף בראיון: מדוע נשים פלסטיניות מבריחות יותר?

תנ״צ עמרם נידאם מפקד עוטף מג״ב ירושלים, בראיון ל'כיכר השבת' מספר על המספרים הגבוהים של הפלסטינים העולים ברמדאן להר הבית ועוברים במעברים, שלא ערוכים למספרים כה גבוהים (משטרה)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
(דוברות המשטרה)

תנ״צ עמרם נידאם מפקד עוטף מג״ב ירושלים, אומר בראיון ל'כיכר השבת' כי כמאה אלף פלסטינים עברו במחסומים היום (שישי) בדרכם למסגד אל אקצה, בהר הבית.

הוא מתייחס למספרים של המוסלמים שעלו להר הבית במהלך חודש הרמדאן, ולפערים בין השבועות: "שבת ראשונה העליה הייתה מינורית; שבת שניה עברו מעל מאה ועשר אלף; שבת שלישית הייתה יחסית רגועה - היום הגענו כבר כמעט למאה אלף".

הוא הסביר על ההערכות המשטרתית והלוגיסטית לקליטת המוסלמים הרבים. "מדובר במאה אלף איש שעוברים תוך שבע שעות בשלושה מעברים. מעבר קלנדיה, מעבר רחל ומעבר זיתים. המעברים האלו נועדים לפלסטינים תושבי יו"ש שבדרכם לתפילות. גברים עם אישורים, בהתאם להגבלות - עוברים, נשים וילדים עוברים חופשי".

"מבחינת מעבר אוכלוסייה פלסטינית בדרך להר הבית: 70 אחוז נשים; 30 אחוז גברים. המעברים לא רגילים לספוג כמות כה גדולה של אנשים ביום יום, זה דורש הערכות מתאימה מצידנו".

לדבריו, "בגלל שהשנה לא היו הגבלות, השטח הגיב לזה מצויין - רואים את זה במספרים של האנשים שעומדים בדרכם להר הבית. בשבת השניה היו לנו 80 אנשים שנזקקו לטיפול רפואי מדוחק ולחץ של תשתיות. היום היו לנו עשרה אנשים שנזקקו לטיפול רפואי. התשתיות לא תואמות כמויות כאלה ואנחנו עושים את כל המאמצים שהמעבר יהיה חלק".

עמרם נידאם מספר, "עצרנו כל יום שישי החודש כאלף אנשים מנועי כניסה שניסו להיכנס בדרכים לא דרכים, ועוד כאלף שב"חים שניסו להיכנס דרך הגדרות והפרצות".

"כשיש הרבה מאוד אנשים שאין להם אישור קבוע לשהות בארץ. אנחנו לוקחים את הסיכום ובודקים את האנשים דרך אמצעים טכנולוגיים ועושים בדיקות".

הוא סיפר כי יש " עלייה של 42 אחוז אצל הנשים הפלסטיניות בשנה האחרונה בתחום המעברים, לאחר שזיהו שהן פחות נחשדות, שמנסות להבריח את הגבול ולעבור שלא כחוק. במג"ב מזהים את המגמה ומטפלים בהתאם".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר