כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
יצאו בזול

מרגיז: ערבים תקפו משפחה יהודית ונותרו כמעט ללא עונש

משפחה יהודית הותקפה בשנת 2017 כשחזרה מסליחות בכותל ע"י ערבים. התוקפים נעצרו אך התיק נגדם נסגר למרות שנפתח מחדש, ללא עונש מאסר בפועל וללא כל פיצוי לבני המשפחה שהותקפו (חדשות משטרה)

תיעוד האירוע (דוברות המשטרה)

בית משפט אישר לפני חודש הסדר טיעון מקל במיוחד לשני ערבים אשר תקפו משפחה יהודית בשנת 2017 לאחר ששבה מאמירת סליחות הכותל המערבי. במסגרת הסדר הטיעון אחד התוקפים קיבל עונש של חודשיים מאסר על תנאי והתוקף השני ירצה 100 שעות למען הציבור. הסדר הטיעון סוכם בין חטיבת תביעות המשטרה לעורכי הדין של התוקפים וזאת מבלי ליידע את עורך דינם של המותקפים מארגון חוננו.

בחודש ספטמבר 2017 הותקפו בני משפחה יהודית לאחר ששבו מאמירת סליחות בכותל ע"י שני ערבים אשר טענו כי החנו את רכבם ליד חנותם וחסמו אותו. התקיפה ארכה דקות רבות וכללה שפיכת כוס קפה רותח, מכות אגרופים, בעיטות וסטירות שגרמו לחבלות. הערבים נעצרו ע"י כוח מג"ב שהגיע למקום אך התיק נסגר בינואר 2018. עו"ד בלייכר וארגון חוננו ניהלו מאבק משפטי ותיק החקירה נפתח מחדש. כאמור, לפני חודש הגיעה חטיבת תביעות המשטרה להסדר טיעון מקל במיוחד על התוקפים זאת למרות תיעוד של האירוע.

עו"ד חיים בלייכר מחוננו המייצג את המשפחה שהותקפה מסר בתגובה: "תופעת האלימות כלפי יהודים בירושלים גואה כל העת אך הנאשמים יוצאים בזול ובלי לשלם מחיר. באירוע התקיפה כאן ניהלנו מאבק של שנים למיצוי דין עם התוקפים אך לבסוף נסגרה עסקה מבזה מאחורי גבינו. לא מדובר כאן רק במאבק אישי אלא בתופעה. אנו נמשיך להיאבק ובקרוב תוגש תביעה אזרחית נגד אותם תוקפים. זה המעט שבידנו לעשות עתה כדי להשיב את כבודם של נפגעי התקיפה וכדי להרתיע אחרים מלשוב על מעשים אלו".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר