ברחובות ירושלים

הנהג נמלט מהשוטרים בנסיעה פרועה | צפו במרדף ובמעצר

נהג שרישיון נהיגתו נפסל על ידי בית המשפט, נמלט תוך כדי נהיגה פרועה וסיכון משתמשי הדרך ולבסוף נעצר על ידי השוטרים והועבר לחקירה | צפו במרדף (משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
תיעוד ממצלמת גוף של השוטרים בעקבות נהג הרכב שנמלט ומעצרו (צילום: דוברות המשטרה)

בשעות הבוקר אתמול (שלישי) עת פעלו שוטרי יחידת השיטור העירוני של מחוז ירושלים בעיר, הבחין אחד השוטרים ברכב המתקרב לעברו באזור שכונת קריית משה בירושלים וזיהה כי נוהג בו אדם המוכר לו כפסול לנהיגה וזאת לאחר שכבר נתפס על ידו בחודשים האחרונים.

למרות שהשוטר סימן בידו לנהג הרכב לעצור, בחר הנהג להמשיך בדרכו ולהימלט תוך נהיגה פרועה וסיכון ציבור משתמשי הדרך שבנתיב נסיעתו, הולכי רגל וכלי רכב חולפים.

במהלך הסריקות, תוך הזעקת כוחות משטרה נוספים לאיתורו של הנהג הנמלט, אותר הרכב בו נסע כשהוא חונה סמוך לאחד מבנייני המגורים. בהמשך, אותר הנהג החשוד, תושב ירושלים בשנות ה-30 לחייו, והוא נעצר על ידי השוטרים ורכבו נגרר למגרש האחסנה המשטרתי.

הנהג הועבר לחקירה ביחידת התנועה המרכזית במחוז ירושלים בגין עבירת נהיגה בתקופת פסילה זאת על אף שנתפס כבר בעבר ובימ"ש השית עליו בין היתר תקופת מאסר על תנאי בגין עבירה זאת.

בנוסף, בפעילות בלשי יחידת התנועה המרכזית של מחוז ירושלים, נחקרו שני נהגים שנתפסו נוהגים ולא בפעם הראשונה, על אף שלא הוציאו רישיון נהיגה כחוק כלל, ביצעו לא אחת עבירות תעבורה והתחזו לאדם אחר בעת בדיקתם על ידי אנשי החוק.

לאחר פעולות חקירה מעמיקה ופעילות שערכו ביחידת התנועה המרכזית של מחוז ירושלים, השניים נעצרו לחקירה וכנגדם הוגשו כתבי אישום על ידי יחידת תביעות תעבורה ירושלים.

לפני מספר ימים נעצר תושב מ.פ שועפט נוהג ברכבו כשילדיו עמו, זאת על אף שלא הוציא מימיו רישיון נהיגה כחוק ונגדו עומדים עונשים שהושתו על ידי בימ"ש בגין מעשים אלו בעברו. הפעם, נמנע הנהג החשוד להזדהות כאחר כפי שנוהג בכל פעם והסיבה לכך- הוא נעצר על ידי בלש יחידת התנועה שעצר אותו כבר בעבר.

מחקירת המקרה ביחידת התנועה המרכזית של מחוז ירושלים עלה כי זאת הפעם החמישית, במועדים שונים במהלך השנים האחרונות, התחזה הנאשם בפני שוטרים לאחיו בעת שנתפס נוהג ומבצע עבירות תעבורה שונות כגון שימוש בטלפון נייד במהלך נהיגה, אי חגירת חגורת בטיחות כחוק ועוד.

בעקבות התנהלותו של הנאשם, בוצעה פעילות נחושה על ידי היחידה המרכזית של אגף התנועה ירושלים בשל מסוכנות מעשיו וסיכון ציבור משתמשי הדרך, והוא נעצר בעת נהיגתו בימים האחרונים והועבר לחקירה ביחידת התנועה ירושלים.

לאחר שהושלמו פעולות חקירתם של השניים, הועברו חומריה לידי יחידת תביעות תעבורה ירושלים שהגישה נגדם בבית המשפט את כתבי האישום לצד בקשה להותרתם במעצר עד לתום ההליכים נגדם בשל מסוכנות מעשיהם והעובדה כי אינם נרתעים מביצוע עבירות חמורות אלו חזור ונשנה.

במשטרה ציינו כי "שוטרי מחוז ירושלים, ימשיכו כל העת במאבקם המתמשך בקטל בכבישים תוך מגוון פעולות מניעה הכוללות בין היתר הסברה והגברת נוכחות בכבישים המועדים, זאת לצד פעילות אכיפה בלתי מתפשרת בעבירות התעבורה החמורות במטרה לשמור על שלומם של משתמשי הדרך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר