חילופי האשמות קשים

פלסטיני נהרג במהלך עימות עם מתיישבים | יהודי נפצע קשה באירוע • שני חשודים נעצרו

במהלך העימותים הקשים בכפר הפלסטיני בורקא, צעיר יהודי נפתע קשה בראשו |חברו שחשש לחייו ירה לעברו של פלסטיני והרג אותו • צה"ל: "הטענות על התמהמהות - שקריות" • ח"כ סון הר מלך מגיבה למעצר החשוד אותו היא מכירה: "רדיפה של מערכת הביטחון" | משטרה

קובי רוזן | כיכר השבת |
אילוסטרציה. עימותים בין פלסטינים למתיישבים (צילום: פלאש 90)

עימות חריג בכפר בורקא הסמוך למאחז 'עוז ציון' בשומרון: במהלך ליל שבת סמוך לשעה 19:00, פרצו עימותים אלימים בין מתיישבים דתיים למספר פלסטינים.

לאחר קרוב לשעתיים של עימות אלים, הזעיקו המתיישבים את כוחות הביטחון לאחר שראו כי האירוע יוצא משליטה. לפי דיווחי המתיישבים, כוחות הביטחון התמהמהו מלהגיע לאזור אולם דובר צה"ל בכחיש את הטענה.

בשעה 21:10 התבצע הירי לאחר שאחד המתיישבים נפצע מאלימות פלסטינים כלפיו. הוא נפגע קשה בראשו מסלע שהושלכה לעברו.

הוא נפצע באורח קשה ופונה לבית החולים שערי צדק בירושלים, שם המליצו הרופאים לנתחו. הוא נותח והועבר להתאוששות במחלקה הנוירולוגית של בית החולים.

אחד המתיישבים ירה לעברו של פלסטיני שנכח בעימות האלים. לפי החשד, היורה שימש בעברו כעוזרו הפרלמנטרי של אחד מחברי הכנסת של עוצמה יהודית. לטענתו, הוא חש סכנה ממשית לחייו.

דקות ספורות לאחר הירי, פונה הפצוע הפלסטיני כשהפלסטינים מיהרו לדווח על מותו של הפצוע כתוצאה מהירי.

רק לאחר הירי, הגיעו כוחות צה"ל לזירה. המשטרה עצרה שני מתיישבים בחשד למעורבות במותו של הפלסטיני. טרם נעצרו פלסטינים שתקפו ופצעו יהודי באירוע.

חברת הכנסת לימור סון הר מלך מעוצמה יהודית מיהרה לגנות את המעצר: "כשסייר בטחון בת"א מחסל מחבל הוא זוכה לתשואות אבל כשיהודי מגן על חייו בבנימין מפני המון ערבי הקם להורגו הוא נעצר בעודו פצוע. מערכת הביטחון רודפת את תושבי בנימין האוחזים במסירות בארצנו".

בית הכנסת במאחז 'עוז ציון' (צילום: ארכיון כיכר השבת)

דובר צה"ל מכחיש את טענת המתיישבים כי כוחות הביטחון התמהמהו מלהגיע לזירת העימות: "הטענות כי צה״ל וכוחות הביטחון התמהמהו בהגעתם לאירוע סמוך לכפר בורקה, אינן נכונות ומציגות מצג שקרי".

בצה"ל מציגים את השתלשלות האירועים לטענתם: "מהתחקיר עולה כי ההתקהלות במרחב החלה בערב שישי באזור השעה 19:00. באזור השעה 20:07 התקבל דיווח פלסטיני ראשוני על חיכוך במרחב. כוחות צה״ל סרקו במרחב שהתקבל, ולא איתרו את החיכוך מאחר והמיקום שהתקבל היה שגוי".

"בשעה 20:52 התקבל לראשונה דיווח מאיש ביטחון אזרחי אודות חיכוך בין מספר פלסטינים לתושבי מאחז ‘עוז ציון׳. בשעה 21:09 לערך התקבל מיקום מדויק של העימות, וכוח צה״ל הגיע בשעה 21:20 למיקום האירוע, לאחר שבוצע ירי" נמסר מדובר צה"ל.

יצויין, כי תגובת דובר צה"ל מעלה תהיות חמורות לאמינותם, בעיקר בשל הדיווח של הכתב הצבאי של גלי צה"ל דורון קדוש. קדוש מדווח כי גורמים בכירים קבלו על כך שלא הוזעקה עזרה בזמן: "אם היו קוראים לנו קודם - היינו עוצרים את האירוע הזה״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות