בעיר העתיקה | צפו

תיעוד דרמטי: המחבלת מסתערת על השוטר, דוקרת ונעצרת

מצלמות המשטרה תיעדו אמש את המחבלת הפלסטינית כשהיא מסתערת על שוטר בעיר העתיקה בירושלים ודוקרת אותו | השוטרים בזירה הצליחו להשתלט עליה ולעצור אותה מבלי שאיש נפגע • צפו (משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
רגעי ניסיון הפיגוע (צילום: דוברות המשטרה)

אמש (שני) הגיעה מחבל - בת 44, פלסטינית שוהה בלתי חוקית תושבת אזור ג׳נין - לעיר העתיקה בירושלים, הסתערה ודקרה שוטר של מרחב דוד שהוצב בסמוך לשער חוטה.

המחבלת שפניה היו מכוסות בחיג׳אב שלפה סכין וניסתה לדקור את השוטר בגופו. השוטר שלא נפגע מהדקירה בעקבות אפוד המיגון שעטה לגופו וספג את הדקירה, הגיב מיד כשהדף את המחבלת לרצפה בגופו וניטרל אותה בכוח.

כוח משטרה ומג״ב שהיה בסמוך השתלט עליה יחד עם השוטר, ועצר את המחבלת שנלקחה לחקירה.

רס״מ ע׳, שוטר מרחב דוד שנדקר באפוד ומיד נטרל את המחבלת בכוח, שחזר: ״במהלך משמרת בעיר העתיקה בשער חוטה, הסתערה לעברי אשה והחלה לדקור אותי באזור המותניים בחוזקה. מיד הבנתי שמדובר במחבלת. לא ביצעתי ירי כי היו במקום באותה עת עוברי אורח.

"הדפתי אותה בידיים וברגליים והשתמשתי בכוח בכדי לנטרל אותה. הסכין נשמטה מהיד שלה, וכשהיא הייתה מרותקת על הרצפה וחלפה הסכנה, אני וצוות מג״ב שהיה בסמוך אליי השתלטנו עליה ועצרנו אותה. הבנתי שהאפוד שמר עלי ומנע את חדירת הסכין לגופי. אני ויתר שוטרי מרחב דוד שפועלים כאן נמשיך לפעול נגד מחבלים ומחבלות ולשמור על הבטחון״.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג׳מן, שיבח את השוטר: ״המציאות מחייבת אותנו לדריכות מבצעית גבוהה כל הזמן ותגובה מהירה. במקרה זה נטרול מחבלת שהסתערה וניסתה לרצוח שוטר באמצעות דקירות סכין. תגובת השוטר הייתה מיידית, חדה ונחושה וכך גם של הכוח שהיה עמו. השוטר התעשט מהר ופעל לנטרול המחבלת והסכנה שנשקפה ממנה בכוח.

"אפוד המגן שעל גופו מנע פגיעה בו - מה שמוכיח גם את החשיבות של ציוד המיגון שעל השוטרים. לצד המשך פעילות לסיכול טרור, עלינו להמשיך להגיב בצורה מהירה, מקצועית וחדה אל מול איום ״המפגע הבודד״, שפוגש אותנו בחודשים האחרונים לעיתים קרובות בדמות נערים צעירים, ובמקרה הזה- מחבלת בשנות ה-40 לחייה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר