תיעוד דרמטי

חברי הכנופייה נחשפו ונעצרו: הציתו עסק ברעננה, פוצצו מטען בארסוף וירו בראשל"צ

נגד כנופיית פשע שפעלה לאחרונה במרכז, והייתה מעורבת בשורה של אירועים אלימים, הוגשה לאחרונה הצהרת תובע לקראת כתב אישום | תיעוד דרמטי עם חלק מהאירועים שביצעו חברי הכנופייה (משטרה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
(צילום: דוברות המשטרה)

חקירה סמויה שהתנהלה בחודשים האחרונים בימ"ר תל אביב המשטרה, במסגרת מאבק המשטרה בארגוני הפשיעה, כנגד חברי כנופייה שפעלו באזור המרכז וביצעו שורה של אירועי חבלה, פוענחה לאחרונה. נגד המעורבים הוגשה לאחרונה הצהרת תובע לקראת כתב אישום. כך הודיעה המשטרה הבוקר (שני).

החקירה התמקדה באירועים אלימים שהתרחשו במחוז תל אביב לאחרונה, ובמהלכם פוצצו גורמים עבריינים המזוהים עם ארגון פשיעה מטען חבלה בפתח בית, הציתו עסק ברעננה, ביצעו ירי לעבר אדם ונתפסו "על חם" עם מטען חבלה בדרך להטמנה.

על פי החשד, במהלך חודש אוגוסט האחרון, על רקע ניסיונות סחיטה, אירעו מספר אירועי אלימות ושימוש באמל"ח, בהם נטלו חלק 4 חשודים (גטהון איתמר, טאפרה האבטה, זלקה נתנאל ויהונתן דוד) וקטין נוסף בן 17 (תושבי ראשל"צ ויבנה).

במסגרת החקירה עלה כי חלק מהחשודים תכננו באירוע הראשון להצית בית עסק ברעננה כאשר הם ממלאים מיכלים בנוזל דליק ומגיעים על קטנוע לבית העסק, שם ביצעו את ההצתה ונמלטו עם הקטנוע.

במועד אחר, חלק מחברי הכנופייה הגיעו ליישוב ארסוף, לאחר שנסעו ברכב עם לוחיות זיהוי גנובות, כשהם מצויידים במטען חבלה. הם פוצצו את המטען בפתח בניין מגורים בישוב ונמלטו מהמקום.

אירוע נוסף, שמיוחס לקטין שבחברי הכנופייה, הוא ביצוע ירי באמצעות אקדח, לעבר שני רוכבי קורקינטים שהצליחו להתחמק מהירי ולא נפגעו באזור ראשל"צ. החשוד כאמור נמלט מהמקום ונטש את הקטנוע עימו הגיע לביצוע הירי.

בנוסף, לפני שבועות אחדים תכננו חלק מחברי הכנופייה לבצע הטמנה של מטען חבלה, כאשר הם מובילים את המטען מוכן להפעלה בשעת לילה מאוחרת ברכב עם לוחיות זיהוי גנובות. בלשי הימ"ר שנערכו לסיכול, הבחינו ברכב המדובר וביצעו מעצר של שני חשודים לפני הטמנת מטען החבלה. בהמשך נעצרו 3 חשודים נוספים שהיו מעורבים באירועים. במספר חיפושים שבוצעו באזור מגוריהם בראשל"צ, נתפס מצבור של אמל"ח - לבנת חבלה, שני מטעני צינור, רימון הלם ואקדח עם כדור בקנה.

מהמשטרה נמסר כי "היחידה המרכזית של מחוז ת"א, שממשיכה את רצף הפענוחים בתקופה האחרונה, ביצעה חקירה נחושה ומקצועית בכלל האירועים האלימים, והשקיעה משאבים רבים לרבות מגוון אמצעים טכנולוגים, במטרה להביא ללכידתם של חברי הכנופייה המזוהים עם ארגון פשיעה שפועל באזור ת"א. כאמור, מעצרם של כלל החשודים הוארך מעת לעת ובימים האחרונים הוגשה נגדם הצהרת תובע לקראת כתב אישום חמור בבימ"ש השלום בת"א".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר