כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
אפס סובלנות בזמן מלחמה

ביד קשה: המשטרה מחריפה את המאבק נגד תומכי טרור ומסיתים לפגיעה באזרחים 

כוחות הביטחון פועלים בנחישות נגד חשודים בהסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור 'חמאס', במסגדים, ברשתות החברתיות ובמרחב הציבורי • 13 חשודים נעצרו על ידי שוטרי מחוז ירושלים בימים האחרונים בחשד להסתה או תמיכה בארגוני טרור (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
שוטרי מחוז ירושלים בסיור ביטחון שוטף (צילום: דוברות המשטרה)

לצד ההיערכות המבצעית המוגברת של מחוז ירושלים, המשטרה פועלת כל העת בנחישות בלתי מתפשרת לטיפול בהסתה לטרור ולאלימות במרחבים השונים, במסגדים, ברשת וברחוב.

בהתאם להנחית מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, צוות חמ"ל הניטור והתודעה של משטרת ישראל במחוז ירושלים וכלל יחידות מחוז ירושלים, פועלים לאיתור פרסומים רבים ברשתות החברתיות השונות בהם תכנים המסיתים לטרור ולאלימות, וגילויי אהדה למעשיו הרצחניים של ארגון הטרור 'חמאס' בימים האחרונים. מיד עם איתורם של תכנים אלו ולאחר בחינתם המקצועית בדבר חשד לקיום עבירה, בוצעו פעולות לאיתור החשודים במעשה והם נעצרו על ידי שוטרי מחוז ירושלים.

כך למשל, אמש נעצר חשוד בשנות ה- 40 לחייו תושב מחנה הפליטים שועפאט, שהסית וכרז במסגד למתפללים, להתנגד לרשויות מדינת ישראל והפיץ דברי הסתה ותמיכה במעשיו הרצחניים של ארגון טרור חמאס. החשוד נעצר על ידי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים ויובא היום לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט.

בנוסף, נוטרו על ידי שוטרי מחוז ירושלים, פרסומים ברשתות החברתיות של 2 חשודים בשנות ה- 20 לחייהם תושבי עיסאוויה. אחד החשודים מצולם בסרטון עם חפץ הנחזה כאמצעי לחימה כשברקע נשמע שיר עם דברי הסתה כנגד מדינת ישראל ודברי שבח והלל לפעילות הטרור הרצחנית של ה'חמאס'.

במקרה האחר, החשוד פירסם סרטון הסתה של פעילי 'חמאס' בעת החדירה לישראל בדרום הארץ כשברקע נשמע סאונד הסתה כגון: "תשרוף אותם, שבור להם את הרגליים ותזדרז..רווקים תתכוננו, יש הרבה בחורות יהודיות בשבי שנכנסו לעזה". החשודים נעצרו על ידי השוטרי תחנת שלם והיום, יובאו לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרם.

במקרים אחרים, שוטרי מרחב דוד במחוז ירושלים, ניטרו בימים האחרונים מספר תיעודי הסתה ברשתות החברתיות, ביניהם חשודה בשנות- 40 לחייה תושבת מזרח ירושלים, שפירסמה גילויי שמחה למעשיו הרצחניים של ה'חמאס' ודברי הסתה כגון:" אלוהים עשה שזה יהיה יום הכיבוש, בוקר של שחרור קרוב.. הסתובבו והרסו באדמה זו הייתה הבטחה שהתמלאה"... בחיפוש שנערך ברכבה, אותרו ונתפסו מסמכים עם דיברי הסתה, עידוד ותמיכה בארגוני טרור. החשודה נעצרה על ידי השוטרים והיום תובא לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרה.

בנוסף, נעצרו על ידי שוטרי מרחב דוד, חלקם בסיוע והכוונה של מרכז השליטה של מרחב דוד ( מבט 2000), 7 חשודים שחלקם נראו רוקדים והאחרים חילקו דברי מתיקה ברחוב, והביעו גילויי שמחה על המעשיים הרצחניים של ארגון טרור חמאס לפני מספר ימים.

היום (שלישי), שוטרי תחנת לב הבירה, עצרו בשכונת רמות בירושלים, חשוד (18, תושב העיר העתיקה) שפירסם בימים האחרונים ברשת החברתית 'טיקטוק' דברי הסתה וגילויי שמחה לפעילות הרצחנית של 'חמאס'. החשוד נעצר על ידי השוטרים והועבר לתחנת לב הבירה.

משטרת ישראל מצהירה כי תמשיך לפעול עם גופי הביטחון לאיתור וטיפול באותם מסיתים לאלימות ומעשי טרור ואלו המשבחים מעשים שכאלו במרחבי הרשת וברחוב, לאיתור וטיפול בחשודים בביצוע מעשי הסתה לאלימות וטרור.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר