כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"לא ניתן להם לנצח"

רב המשטרה: "איש לא הכין אותנו למראות הללו" | צפו

"איש לא הכין אותנו לזה, כל לימוד שלמדנו אינו מתקרב למה שנחשפנו אליו, המטרה שלנו להגיע לזיהוי מוחלט", סיפר רב המשטרה, הרב רמי ברכיהו, ועדכן כי מלאכת זיהוי החללים תמשיך גם בשבת (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
(צילום: דוברות המשטרה)

"לא ניתן להם לנצח את הרוח הישראלית", כך אמר אמש (חמישי) רב המשטרה נצ"מ הרב רמי ברכיהו, בפתח מתקן הזיהוי של חללי משטרת ישראל במחנה שורה.

לדברי רב המשטרה: "המקום הוא סוף הדרך של האדם, סופם של החיים שנגדעו באכזריות מטורפת על ידי רוצחים ערלי לב שנפש האדם רחוקה מהם".

הרב סיפר בכאב על המראות הקשים שהוא וסגל רבני המשטרה נחשפים בימים האחרונים: "איש לא הכין אותנו לזה, כל לימוד שלמדנו אינו מתקרב למה שנחשפנו אליו".

"כאשר הבנו בשבת את גודל האסון הזעקנו את כל סגל הרבנים והתחלנו מלאכת זיהוי החללים", הוסיף הרב: "הרבנים נכנסים למתקן הזיהוי בודקים כל גופה וגופה, מחפשים סימני זיהוי, מחפשים להיתלות באדם בסיפור חייו במטרה להגיע לשמו ולזיהוי מוחלט. המטרה שלנו להגיע לזיהוי מוחלט".

"כאבם של המשפחות שובר אותנו, אבל לא ניכנע", הדגיש הרב ברכיהו.

הרב ברכיהו הוסיף כי "הכאב גדול בזיהוי וגדול ביותר בלוויות שרבני המשטרה מובילים. שם מול כאב המשפחות הענק מול שבר על שבר של מעגל כל כך גדול ולכל כך הרבה זמן. רבני המשטרה בפעילות מלאה בוכים קמים נשברים ומתחזקים אבל לרגע לא נשברים.

"רוח המשטרה, הלכידות בין השוטרים, הלוחמים והמתנדבים וההקרבה ההדדית הם הכוח המניע שלנו, זהו גם כוח האומה כולה".

רב המשטרה אמר כי "בעת מלחמה בה הכאב כל כך גדול והמורל הלאומי הוא חיוני לחוסנו של העם פסקו הרבנים כי חלה חובה להמשיך במלאכת זיהוי החללים גם בשבת.

"אני מתפלל ביחד עם עם ישראל לשלומם של השוטרים לשלומו של העם, לשלומם של המשפחות הפגועות ולבריאותם של הפצועים הרבים. בעזר השם ננצח כי עם ישראל חי".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר