ליד בית יהודים

תיעוד: מחבלת בת 14 השאירה 'מכתב פרידה' - שבו ביקשה להיות 'שהידית'

תושבת מזרח ירושלים השאירה מכתב ״פרידה״ סמוך לבית יהודם בעיר העתיקה שבו ביקשה להיות שהידית וציינה את תמיכתה בחמאס | שוטרי מרחב דוד שזיהו את המכתב תוך זמן קצר עצרו יחד עם לוחמי מג״ב ירושלים את החשודה בסמוך לעיר העתיקה ועליה תמונות מחבלים. מהחקירה במשטרה עולה כי היא התכוונה לבצע פיגוע (משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
הנחת המכתב של החשודה סמוך לבית יהודים ומעצרה על ידי השוטרים (צילום: דוברות המשטרה)

תושבת מזרח ירושלים, מחבלת קטנה בת 14 בלבד, נעצרה אמש בחשד שהתכוונה לבצע פיגוע. זאת בזכות ערנותם ומקצועיותם של שוטרי מרחב דוד במחוז ירושלים. כך מפרסמת היום (שלישי) המשטרה.

זה קרה אחרי ששוטרי מרחב דוד, שפעלו אמש בעיר העתיקה בירושלים, איתרו סמוך לדלת בית יהודים, על בית חנוכיה, ערימת דפים וביניהם מכתב שעורר את חשדם. בבדיקת תוכנו, נמצא שם של חשודה שביקשה במכתב להיות "שאהידית" ולמעשה נפרדה מבני משפחתה.

בסיוע והכוונה של מרכז השליטה של מרחב דוד (מבט 2000) לוחמי מג"ב שפעלו במקום יחד עם שוטרי מרחב דוד, איתרו את החשודה והיא נעצרה על ידם.

החשודה הועברה לחקירה במרחב דוד, ממנה עלה כי התכוונה לבצע פיגוע ולהיות שהידית, וציינה במכתב שהיא תומכת בארגון טרור חמאס, מכתב אותו חתמה בשמה והוסיפה את המילה 'שהידית".

עוד עלה בחקירה כי אביה של החשודה הוא מחבל שביצע פיגוע לפני כשנה באיו"ש. הוא נוטרל וחוסל בפיגוע, שבו נפגעו מספר אנשי כוחות בטחון. בנוסף, השוטרים איתרו ברשות החשודה תמונות של מחבלים.

תמונות של מחבלים שנתפסו ברשות החשודה (צילום: דוברות המשטרה)

החשודה שנעצרה על ידי השוטרים, הובאה היום לדיון בהארכת מעצרה בבימ״ש ומעצרה הוארך עד לתאריך- 12.1 לטובת המשך החקירה ומיצויה.

"מדובר בדוגמא נוספת למקצועיותם של שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג״ב ירושלים, הפועלים למאבק המתמשך והנחוש לסיכול טרור ואיתור מחבלים, פעילי ותומכי טרור", נמסר מהמשטרה.

"גם במקרה זה, ערנות השוטרים ותגובתם המהירה, הם שהובילו למעצר החשודה, שעפ״י החשד תכננה לבצע פיגוע בעתיד, תמכה בארגון הטרור חמאס ונשאה כמה תמונות מחבלים. המשטרה תמשיך להיאבק בטרור בנחישות בכל הכלים ולסכל איומי טרור מכל סוג שהם, הכל למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר