בהכוונת שב"כ | תיעוד

המסתערבים הצליחו לעצור חשוד ממזרח ירושלים, רגע לפני שהוציא פיגוע לפועל

תחת הכוונת שב"כ, המשטרה חשפה וסיכלה פיגועי ירי אותם תכנן להוציא לפועל קטין ממזרח ירושלים, שיצר קשר עם פעיל חמאס בעזה, יחד עמו נעצר קרוב משפחה ששיתף עמו פעולה (חדשות משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
עוצרים את אחד החשודים (צילום: דוברות המשטרה)

בחסדי שמיים, היחידה המרכזית במשטרת מחוז ירושלים ושירות הביטחון הכללי, מתירים כעת (חמישי) לפרסם, כי הם חשפו וסיכלו פיגועי טרור במתווה ירי ומטען שתכננו שני מחבלים. כוונותיהם נחשפו בחקירה לאחר שיצרו קשר עם פעיל חמאס בעזה וביקשו מימון למעשה הטרור תוך הזדהות כחוליית טרור מאורגנת.

בתחילת החודש, החלה חקירה בשב"כ וביחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים, בחשד למגע עם סוכן זר וקשירת קשר למעשה טרור.

בהכוונת שב"כ, בלפני שלושה שבועות עצרו בלשי ימ"ר מחוז ירושלים ולוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב ירושלים מחבל, תושב ישראל בן 17 המתגורר במ.פ שועפאט. במקביל בסיוע כוח צה״ל, נעצר באיו״ש קרוב משפחתו - פלסטיני תושב שכם בן 29.

החשודים נחקרו, ומעצרם הוארך בבימ"ש מעת לעת.

מעצר אחד החשודים במ.פ שועפט (צילום: דוברות המשטרה)

מהחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים ובשב"כ, עולה כי שני המחבלים יצרו קשר ביוזמתם בשנה שעברה בטרם החלה המלחמה עם פעיל חמאס בעזה.

על פי החשד המחבל הקטין רצה לייצר חומר נפץ במטרה לבצע פיגוע טרור במתווה של מטען, חיפש באינטרנט על אופן ההכנה של המטען ולצורך כך ניהל שיחות בטלגרם מול אותו פעיל חמאס עזתי על כך.

אותו המחבל שיתף בתוכניתו גם את בן דודתו הפלסטיני וביקש ממנו לנהל את המשא והמתן מול פעיל בחמאס מעזה עמו יצר קשר, תוך הזדהות כחוליית טרור מאורגנת שרוצה להוציא פיגועים נגד ישראלים.

מהחקירה בימ״ר ירושלים ובשב״כ עולה כי המחבל הפלסטיני נעתר לבקשתו של הקטין וקיבל את הצעתו, לקח על עצמו את ניהול המשא והמתן אל מול הגורמים העוינים בעזה, ויחד עם החשוד הם ניסו לארגן נשקים ומימון כספי לטובת מימוש פיגוע ירי ומטען נגד מטרות ישראליות. לאחר פרוץ המלחמה נותק הקשר שלהם עם פעיל החמאס בעזה.

עם סיום החקירה בשב"כ ובימ"ר ירושלים, התגבשה תשתית ראייתית נגד שני המחבלים והוגשה נגדם בראשית השבוע הצהרת תובע. מעצרם הוארך עד להיום (חמישי), לצורך הגשת כתב אישום ע״י פרקליטות מחוז ירושלים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר