קרא ל-"אי ציות אזרחי"

המשטרה פתחה בבדיקה נגד יאיר גולן שתקף: "משטרת בן גביר"

המשטרה מודיעה כי תפתח בבדיקה בעקבות ההקלטה בה נשמע גולן קורא לא לשלם ארנונה ול"אי ציות אזרחי" כדי להפיל את הממשלה | יאיר גולן: "שימוש פוליטי ובלתי חוקי במשטרת בן גביר" (משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |
יאיר גולן | ארכיון (צילום: יונתן זינדל - פלאש 90)

יש מחיר להסתה: המשטרה פתחה בבדיקה נגד השר לשעבר יאיר גולן בחשד להסתה. לפי הפרסום באתר 'ישראל היום', המשטרה תבדוק האם קריאתו של גולן ל"אי ציות אזרחי" מהווה עבירה על החוק ועונה להגדרה של הסתה.

גולן, שרק אמש נבחר ליו"ר מפלגת העבודה בפריימריז, הוקלט לפני מספר שבועות, בכנס פעילים של מפלגת העבודה כשהוא קורא לאזרחים לא לשלם ארנונה או תשלומים התלויים בהם - להוציא מסים הנגבים באופן אוטומטי על ידי הרשויות, כדי להפיל את ממשלת נתניהו.

מהמשטרה נמסרה הבהרה תמוהה: "בניגוד לפרסומים שונים לא נפתחה חקירה/בדיקה כנגד ח״כ לשעבר יאיר גולן. עד כה התקבלו במשטרת ישראל מספר תלונות אודות לפרסום סרטון באירוע בו נשא גולן דברים, שתוכנם נבחן כרגע ע״י המשטרה".

יו"ר מפלגת העבודה השר לשעבר יאיר גולן התייחס לידיעה על בדיקת המשטרה שנפתחה כנגדו והאשים את המשטרה כי מדובר בפעולה בלתי חוקית של השר בן גביר: "ביממה האחרונות אני מותקף ע״י נתניהו ומכונת הרעל הביביסטית ושלוחיה בערוץ 14, בתחנות הרדיו, ברשתות ובכל מקום שהם מחדירים את הרעל, ההסתה והפלגנות שלהם".

"אנחנו לא מפחדים!" כתב גולן, "לא מפחדים ממכונת הרעל, לא מפחדים מהאיומים ומההסתה, לא מפחדים מהשימוש הפוליטי הנפסד והבלתי חוקי במשטרת בן גביר".

"אנחנו לא ניתן למושחתים, קיצוניים וחסרי אחריות שמובילים את ישראל לתהום להמשיך ולספסר בדמנו" הוסיף גולן. "נגמרו הימים שמיעוט קיצוני מהלך אימים על הרוב המתון. נגמרו הימים ששלוחיהם הקיצוניים יורים בגבנו ומפעילים טרור פולטי".

הוא חתם את תגובתו: "אנחנו נחושים מתמיד להמשיך קדימה, להשיב את הביטחון והתקווה, להחזיר את ישראל למסלולה, לחזק את הדמוקרטיה, להשיב את הסולידריות ולבנות מחדש את מה שממשלת ההרס חרבה".

כזכור, אמש (רביעי), שלח השר לבטחון לאומי איתמר בן גביר, מכתב ליועצת המשפטית לממשלה, בדרישה לחקור את היו"ר החדש של מפלגת העבודה בחשד למרי וסרבנות.

במכתב ששיגר ליועמ״שית, כתב השר בן גביר: ״חה״כ לשעבר, ויו״ר מפלגת העבודה הטרי יאיר גולן, אשר ידוע באמירותיו הסמי חוקיות, ניפק הערב אמירות איומות נוספות שמהוות הסתה ברורה ומפורשת למרי ולסירוב פקודה בעת מלחמה!״

״אז נכון, אין המדובר בלוחם שנמצא כעת בעזה - שהרי אז עוד טרם סיימת לצפות בסרטון וכבר יש אישור לפתוח בחקירה פלילית, ובכל זאת מצופה ממך להודיע עוד הערב כי האיש יזומן לחקירה וימוצה איתו את הדין״, עקץ.

השר בן גביר הוסיף במכתבו כי "שלטון החוק, אינו יכול להיות בגדר המלצה כאשר מדובר באנשים הנכונים לשיטתך. הדברים חמורים שבעתיים עת אנחנו מצויים במלחמה בכל החזיתות, וכל אמירה כזו מסכנת הלכה למעשה את אזרחי ישראל״.

השר בן גביר חתם את מכתבו: ״בנסיבות אלה, אני מפציר בך לפעול מיידית ולהורות למערכת אכיפת החוק לממש את תפקידה, לפחות באותה המהירות בה את מוציאה לי מכתבים״.

גם ח"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית) פנה ליועמ"שית בדרישה דומה וכתב: יאיר גולן קורא לסירוב לשירות מילואים בזמן מלחמה ובכך פוגע בבטחון המדינה, אני בטוח כי היועמש״ית גלי בהרב-מיארה תנהג ללא משוא-פנים כפי שנהגה עם החייל בסרטון מתחילת השבוע.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות