כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
המתיחות בליכוד

אמסלם על נתניהו: פעל ממני להוריד הצעות חוק נגד מערכת המשפט

"הרבה פעמים עובר לי בראש לפרוש", שיתף ח"כ דודי אמסלם, בצל המתיחות בליכוד • סיפר על ניסיונות טרפוד של נתניהו בעבר והרחיב על הקשר ביניהם: "שולי, ניפגש ונדבר" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
אמסלם ונתניהו בימים אחרים (צילום: צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90)

בצל המתיחות מול נתניהו, חבר הכנסת מהליכוד דודי אמסלם התראיין הבוקר (שלישי) לשרון גל ברדיו 'גלי ישראל' וטען כי שוקל לעיתים לפרוש. בהמשך דיבר על נתניהו וסיפר על ניסיונות מצד ראש הממשלה לשעבר לטרפד הצעות שלו כנגד מערכת המשפט.

״מעת לעת אני מבין שזה מסע קשה וכפוי טובה", אמר אמסלם. "הרבה פעמים עובר לי בראש לפרוש, זה תמיד נמצא לי בראש. האמת שלי מאד ברורה, אני רואה את התמונה מאד ברור, יש אנשים שמסיבות פוליטיות לא הולכים על התמונה הזו למרות שהם רואים אותה. תשאל את נתניהו עצמו - באתי אליו כשבנט היה בחוץ. אמרתי לו שאני לא רוצה להיות שר, מספיק לי ח״כ. אני לא נמצא בפוליטיקה בשביל ג׳וב. אני נהיה חולה ממה שקורה כאן״.

בוא הוסיף ואמר ל'גלי ישראל': ״זה התפקיד המרכזי של הממשלה שלנו (לעתיד), אנחנו חייבים לעשות במערכת המשפט סדר. מי היה בשלטון 12 שנה? אנחנו! על מי אנחנו מלינים? רק על עצמנו. אתן לך דוגמא: כשהייתי יו״ר הקואליציה הגשתי הצעת חוק בנושא המשפטי ומי פעל מולי כדי שאוריד את זה? נתניהו. לא רציתי לעשות בזמנו רעש. מי ביקש ממני להוריד את רעיון החוק הצרפתי? נתניהו! זה נכון מה שאמר אהרון ברק, הוא נלחם בחירוף נפש עבור מערכת המשפט והמערכת רמסה אותו. כשאתה מגלה סימני חולשה מולם… איך אני תמיד אומר: כשאתה פוגש כלב ואתה מראה לו סימני פחד - הוא נהיה תוקפני אליך״.

עוד אמר אמסלם: ״לא באתי לכנסת כדי לקבל רכב ושני עוזרים, יש עם ישראל וחייבים לבצע שינוי. מה שהיה עד היום - לא יכול להמשיך. אם אנחנו, אני, אמסלם דוד, לא נעשה רפורמה במערכת המשפט, הפרקליטות והמשפט… אם אנחנו רוצים להיות חלביים כדי לקבל עוד מנדט שניים בקצה - אני לא בעמדה הזו. אנחנו צריכים להביא את האג׳נדה שלנו בצורה ברורה ואני מאמין שרוב הציבור הימני זה מה שחשוב לו. לא עניתי לנתניהו? שטויות, אנחנו לא מדברים על בסיס יומיומי, כשצריך נדבר. תתפלא, לפעמים אנחנו לא מדברים חודש, זה שולי, אנחנו ניפגש ונדבר״.

כזכור, בשבוע שעבר עלה אמסלם לדוכן במליאה ותקף את חיות: "מה שתתה הגברת חיות!" זעק אמסלם. "אל תחשבי שאנחנו אהבלים, במקום לכתוב קשקושי שטויות שאת עצמך לא מבינה, תכתבי מר אמסלם אני לא סובלת אותך, לא סובלת את האמסלמים ולא המכלופים ולא אתן לכם סיוע למה זה שלנו".

"אם אמסלם דוד לא יכול לעתור כחבר כנסת כעותר ציבורי. מתי לא קיבלתם עתירה של הג'ינג'ים ושל האגודה הזו, ואלה שם.. כל השמאלנים... ואני ח"כ לא יכול לעתור?!, את מזלזלת ב-70% מעם ישראל. כל אלה שהשם שלהם לא נגמר ב'ויש'".

בשבוע שעבר ביום חמישי, השופטת אסתר חיות החליטה להגיב לאמסלם וביקשה ממנו להפסיק להסית, "שמעתי אתמול בצער את דברי הבלע שהשמעת מעל דוכן הכנסת כלפיי וכלפי חבריי השופטים ולא בפעם הראשונה", כתבה חיות.

"רציתי לומר לך דוד אמסלם", כתבה חיות באורח נדיר, "במעברה שבה נולדתי ובשיכון הצפוף שבו גדלתי היו הרבה אמסלמים, מכלופים, ביטנים ועורקבים לצד מוסקוביצ'ים, הרשקוביצים ורביצים. כילדים, שיחקנו יחד בשכונה ולמדנו יחד בכיתה, והחברות שצמחה בינינו כילדים חיה ונושמת עד היום, כי בחרנו באהבת אדם ובכבוד לזולת. ככה חינכה אותי סבתי המנוחה שגידלה אותי ואלה הערכים שהולכים איתי לאורך כל הדרך".

"התחלתי את דרכי כשופטת בבית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב לפני 32 שנים, וזהו תפקיד שבלעדי אותה אהבת אדם, כל אדם, לא ניתן למלא אותו באמונה. אז לא, אין דבר רחוק יותר מן האמת מלומר עלי שאני לא סובלת את האמסלמים והמכלופים, ואני תוהה מנין כל הרעל והשנאה שמביאים אותך לומר דברים קשים כל-כך על אנשים שאתה בכלל לא מכיר".

"וכן", כתבה השופטת הבכירה, "אני בהחלט נהנית לשתות לפעמים כוסית של ערק טוב עם המשפחה והחברים, אבל אין לזה שום קשר לפסקי הדין שאני כותבת וכותבים חבריי. אלה נכתבים בדעה צלולה לחלוטין על פי הדין, וכמיטב היכולת והידע המשפטיים שלנו – רק זה".

"הגענו רחוק בחיים, אני ואתה – אני לבית המשפט העליון ואתה היית שר בישראל והיום חבר כנסת. אני מאמינה שמהמקום שאליו זכינו להגיע יש לנו – לי וגם לך – חובה לעשות טוב, לתרום לאחדות בישראל ולא לזרוע פילוג והסתה. תחשוב על זה".

חבר הכנסת אמסלם מיהר להגיב למכתבה של חיות ב'גלי ישראל' ואמר: "אני מופתע מהמכתב כי בדרך כלל שופטים לא עונים לאנשי ציבור. חלק מהגזענים שאני פוגש אומרים לי 'הבת שלי התחתנה עם מזרחי'. גברת חיות: אם היית אישה הגונה היית מציעה לועדה לבחירת שופטים שיהיו קצת שופטים ספרדים ‏חרדים ואתיופים".

"דבר שני", הוסיף אמסלם, "אני לא פחות חכם ממך, אני מוכן לשבת איתך בכל נושא שתבחרי ותביני עם מי יש לך עסק. אני יודע מתי הולכים לי על הראש ואת הלכת לי על הראש כי את לא סובלת את מה שאני עושה. אתם נגועים בעניין ואתם יודעים שברגע שתתחלף הממשלה נעשה שינויים מרחיקי לכת בעליון. שלוש ‏עתירות דחיתם לי באותו יום. שום דבר לא יוצא באקראי, הגדלת לעשות וכתבת שטויות".

"אני מציע לך לעלות לרדיו ולהסביר לעם ישראל למה לדודי אמסלם אין זכות עמידה. אם נראה לך שאני כח״כ אין לי זכות עמידה - אז תסבירי לי למי כן יש? אז אני באותו המשקל יכול לומר שלך אין זכות וסמכות לתת פסקי דין, ‏אל תשכחי שאותך בחרה ועדה של פוליטיקאים, בי בחר הציבור. את מפלגת את הציבור בהחלטות שלכם. אם הייתי חושב שזה שיקול דעת הייתי מקבל את זה. אני רואה פה רוע צרוף".

אמסלם הוסיף: "ביהמ"ש העליון מדליף את פסקיו לעיתונות, דרך התקשורת שמעתי על דחיית העתירות שלי לראשונה, ככה מתנהל בית המשפט העליון? אז את ‏מספרת לי במתק שפתיים איזה סיפור מתוק על מעברות? אני לא שונא אשכנזים, הם אחי. לא כל האשכנזים גזענים אבל כל הגזענים אשכנזים. למה היא מפיצה את המכתב לתקשורת? כי היא יודעת את האמת. היא יודעת שהיא עשתה דבר שלא יעשה, היא חשבה שאני טיפש, לא היה אכפת לה לפגוע בעצמה פעמיים".

"אני מופתע", אמר אמסלם לסיום, "כי בדרך כלל שופטים לא עונים לאנשי ציבור. אני לא פחות חכם ממך, מוכן לשבת איתך בכל נושא שתבחרי ותביני עם מי יש לך עסק. אני יודע מתי הולכים לי על הראש".

ראש הממשלה לשעבר נתניהו אמר בתגובה לדבריו של ח״כ דודי אמסלם: "שוחחתי כעת עם נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, ואמרתי לה שדבריו של חבר הכנסת דודי אמסלם אינם מקובלים עלי, אינם משקפים את עמדתי ונאמרו שלא בידיעתי".

"בדמוקרטיה אין שום גורם שהוא חסין מפני ביקורת, אבל הביקורת חייבת להיות עניינית, לגופו של עניין ולא לגופו של אדם. הניסיון הציני של בעלי עניין לייחס לי את דבריו של ח"כ אמסלם ולעשות משקר זה הון פוליטי הוא מגוחך, בפרט על רקע קריאתי להקמת ועדת חקירה ממלכתית שתמנה הנשיאה חיות, כדי לבדוק את פרשת הריגול החמורה של המשטרה נגד אזרחי ישראל".

דבריו של נתניהו על הגורם שניסה לייחס לו את אמירותיו של אמסלם, באו בעקבות תגובתו החפוזה של השר גדעון סער, שאמר: "הקול הוא קול דודי והידים ידי ביבי. התקפותיו חסרות המעצורים של ח״כ אמסלם על בית המשפט העליון, שופטיו ונשיאתו הן חלק ממערכה שיטתית לדה לגיטימציה לכל מוסדות החוק במדינה שנובעת מאינטרס אישי על רקע משפט נתניהו. מטרת המתקפות להטיל מורא על שופטי ישראל. לא אתן להם להרוס את המדינה!".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר