"גוש הימין - 46 מנדטים"

זה מה שחשב עמית סגל על הסקר החדש של 'חדשות 13'

סקר שפורסם ב'חדשות 13' העניק לגוש הימין הכולל את הליכוד, ש"ס, יהדות התורה, הציונות הדתית ועוצמה יהודית - 46 מנדטים בלבד | הפרשן עמית סגל פחות התחבר (פוליטי)

מישאל לוי | כיכר השבת |
עמית סגל (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

סקר שפורסם ב'חדשות 13' אמש (ראשון) העניק לגוש הימין הכולל את הליכוד, ש"ס, יהדות התורה, הציונות הדתית ועוצמה יהודית - 46 מנדטים בלבד, לעומת 64 מנדטים שיש לגוש כיום.

פרשן 'חדשות 12', עמית סגל, פחות התחבר לממצאי הסקר, וכתב כך: "מצבם של נתניהו והקואליציה רע מספיק גם בלי להעצים את הבור בסקרים ביזאריים כאלה".

לדבריו, "אין אח ורע לאובדן של 18 מנדטים תוך 13 חודשים, ו-12 מנדטים תוך חודש. בטח לא לגוש הימין שיורד למספרים שבהם לא היה מאז ימי גח"ל ורימלט, לפני מלחמת יום כיפור. אלה מספרים שהדמוגרפיה של 2023 לא מאפשרת".

עמית סגל מוסיף וכותב: "דוגמא קטנה: החרדים מאבדים 3 מנדטים מכוחם. האם בנוהל 120,000 איש נכנסו לחג עם מצות ועכשיו חזרו בשאלה ואוכלים חמץ?".

הוא ממשיך וטוען כי "לדגום בחול המועד כשכולם בחופש או בחו"ל - פרקטיקה שאינה נהוגה אלא ממש ערב בחירות וגם אז בדוחק".

"לסיכום", כותב עמית סגל, "סביר הרבה יותר שגוש נתניהו באזורי ה-55-58 מנדטים".

כזכור, לפי הסקר של 'חדשות 13' וקמיל פוקס, סיעת 'המחנה הממלכתי' בראשות בני גנץ ממשיכה לזנק, זוכה ל-29 מנדטים והופכת למפלגה הגדולה בכנסת. 'יש עתיד' בראשות יאיר לפיד תהיה המפלגה השניה בגדולה עם 21 מנדטים ו'הליכוד' בראשות בנימין נתניהו מתרסקת למקום השלישי עם 20 מנדטים בלבד.

עוד עולה מהסקר כי מפלגות 'הציונית הדתית' ו'עוצמה יהודית' מקבלות יחד 11 מנדטים. ש"ס בראשות אריה דרעי עם 9 מנדטים ו'יהדות התורה' עם 6.

איימן עודה ואחמד טיבי יחד - עם 6 מנדטים, רע"מ של מנסור עבאס עם 5 מנדטים, כך גם 'ישראל ביתנו' של אביגדור ליברמן עם 5 מנדטים בלבד. בתחתית, 'העבודה' בראשות מירב מיכאלי עם 4, בל"ד גם היא עוברת בקושי את אחוז החסימה. יצוין כי גם בסקר זה, מרצ לא עוברת את אחוז החסימה.

תמונת המנדטים: גוש השמאל עם 64 מנדטים, גוש נתניהו צונח ל-46 מנדטים בלבד. באמצע: חד"ש, תע"ל ובל״ד עם 10 מנדטים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר