כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
עשרות  ירדו לכביש

המחאות נגד השינויים במערכת המשפט: פרשים פינו את איילון אחרי שנחסם בידי מפגינים

המוני מוחים ברחבי הארץ מפגינים נגד הרפורמה במערכת המשפט ועשרות מפגינים ירדו גם הערב לנתיבי איילון וחסמו את העורק המרכזי | בנתניה: שתי הפגנות של תומכים ומתנגדים, בין הנואמים בהפגנה בעד - השר בן גביר (חדשות בארץ, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ההפגנה הערב (אבשלום שושני, פלאש 90)

המחאות נגד השינויים הצפויים במערכת המשפט זה השבוע ה-15 נמשכות. בין המוחים עשרות ירדו אל נתיבי איילון וחסמו את התנועה.

במשטרה מעדכנים כי עצרו מוחה אחרי שחסם את איילון הצית מדורה באמצע הכביש. בנוסף, במשטרה עדכנו כי החליטו על הפעלת מכת"זית נגד המפגינים.

לצד ערים רבות בהן מתקיימות מחאות נגד הרפורמה, בעיר נתניה מתקיימת הערב (מוצ"ש) מחאה בעד השינויים במערכת המשפט בה נאמו בין היתר השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר וחברת הכנסת טלי גוטליב.

ניצב אבי ביטון, מפקד מחוז מרכז של המשטרה החליט על הגדלת איזור המרווח בין מפגינים הימין והשמאל לטענתו כדי "למנוע חיכוך אפשרי בין המחנות ובכך להבטיח את שלומם" של המוחים.

לצד זאת, גם בכפר סבא עשרות מוחים בעד הרפורמה במערכת המשפט חסמו כביש בעיר.

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד אמר במחאה בנתניה: "אנחנו לא לבד פה היום. לא רחוק מפה יש הפגנה שאותה מוביל השר איתמר בן גביר. זה חידוש היסטורי. תראו לי מקרה אחד בהיסטוריה שבו הממשלה מפגינה נגד אזרחיה?!?! באיזו מדינה דמוקרטית בעולם חוץ מישראל איתמר בן גביר יכול להיות שר? אדם שהורשע בתמיכה בטרור? שהיו לו 53 כתבי אישום? שלא ניהל דבר מימיו? ליצן טיקטוק חסר אחריות ומדליפן כרוני מכל פורום בטחוני שהוא שותף לו? אתם יודעים למה הוא פה? כי הוא פוחד מכם."

"הממשלה אירגנה את ההפגנה פה בנתניה כי היא פוחדת מכם. היא פוחדת מכם בצדק. מפני שהם יודעים שכל ממשלה רעה ואנטי דמוקרטית צריכה לפחד רק מדבר אחד: אזרחים נחושים שלא מוכנים לוותר. נגד מה הם מפגינים? נגד דגל ישראל? נגד הדמוקרטיה? נגד הרעיון שהפטריוטים שעומדים כאן אוהבים את המדינה שלהם? נגד הלוחמים שלנו? נגד אזרחים שאכפת להם? נגד זה שאנחנו דואגים לילדים שלנו?"

עוד טען לפיד כי "הממשלה הזו נמצאת בעיצומו של מסע הרס והיא לא תעצור מעצמה. היא הורסת את הכלכלה שלנו. לוקחת את הכסף של אזרחים עובדים ומשתמשת בו כדי לממן אזרחים שלא עובדים. מבריחה מפה את ההייטק. מרסקת את התעשייה הישראלית. פוגעת בפרנסה, בכיס של כל אזרח ישראלי. הממשלה הזו הורסת את הבטחון שלנו. מסיתה חיילים נגד המפקדים שלהם. שני שרים במשרד הבטחון, הורסים את המשטרה, אף אחד לא יודע מי אחראי על מה."

מעל הכל, הממשלה הזו ביצעה בשלושה חודשים השמדת ערך גמורה לעקרון הכי מקודש של החברה הישראלית: הרעיון שאנחנו עם אחד. שיש לנו חיים משותפים וטוב משותף. שיש לנו ערכים שעומדים מעל כל המחלוקות. זו ממשלה מעליבה. היא מעליבה את אזרחיה, אומרת להם ללכת לעזאזל, אומרת להם שהיא בזה להם. היא מעליבה את בעלות הברית שלה. היא מעליבה את יהדות העולם. יש רק דבר אחד שיכול לעצור אותה: אתם. ממשלות רעות ואנטי דמוקרטיות לא עוצרות מעצמן. הן עוצרות רק אם מספיק אזרחים טובים, מחוייבים, פטריוטים, מתעטפים בדגל ובאים לנתניה. מתעטפים בדגל ואומרים להם, ״עד כאן! אנחנו לא מוכנים לקבל את זה! אנחנו לא נשתוק!״"

לסיום אמר לפיד: "הם חשבו שאנחנו נכנענו. במקום זה קם פה מחנה ליברלי גדול ועצום, מיליוני אזרחים שאומרים לממשלה, אנחנו לא נוותר על המדינה שלנו, אנחנו לא נוותר על הציונות, אנחנו לעולם לא נוותר על העתיד של הילדים שלנו. נתניה, אתם אלופים, אני מצדיע לכם, החזרתם למדינה הזו את את התקווה."

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר