כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הקואליציה מתנגדת

שיחות המו"מ על הרפורמה המשפטית: זו הדרישה החדשה של האופוזיציה

פגישות המשא ומתן בין האופוזיציה לקואליציה על הרפורמה המשפטית נמשכים בבית הנשיא, ואתמול נשיא המדינה יצחק הרצוג אף הגיע להשתתף באחד הדיונים | הקואליציה דרשה לדון גם בחוק הגיוס אך הקואליציה התנגדה | מי שיכריע הוא עובד יחזקאל (אקטואליה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

פגישות המשא ומתן בין האופוזיציה לקואליציה על הרפורמה המשפטית נמשכים בבית הנשיא, ואתמול (שלישי) נשיא המדינה יצחק הרצוג אף הגיע להשתתף באחד הדיונים.

לפי הדיווח הבוקר של מיכאל האוזר טוב ב'הארץ', במהלך הדיונים אתמול דרשו נציגי האופוזיציה לדון גם בחוק הגיוס. נציגי 'יש עתיד' ו'המחנה הממלכתי' טענו כי מאחר וחוק הגיוס נכלל ב"מתווה הנשיא", הרי שיש לכלול אותו גם במסגרת המשא ומתן מול הקואליציה. נציגי הקואליציה, התנגדו לבקשה וטענו כי אין זמן לדון בחוק.

עובד יחזקאל, שמנהל את הדיונים מטעם הנשיא, נדרש לעניין וביקש - כך לפי הדיווח ב'הארץ' - לשוחח על כך בפרטיות עם נציגי הקואליציה ולאחר מכן יכריע האם הנושא ייכלל בדיונים.

לפי הדיווח ב'הארץ' וב'ידיעות אחרונות', הצדדים דנו אתמול בעיקר על 'חוק יסוד: החקיקה', שנועד להסדיר את אופן חקיקת חוקי היסוד בכנסת והתנאים הנדרשים לפסילת חוקים בבג"ץ.

פסקת ההתגברות, אותה דורשים החרדים, לא נידונה עד כה במסגרת שיחות המשא ומתן.

הבוקר, נשיא המדינה יצחק הרצוג המריא לפולין שם ישתתף בטקס לציון 80 שנה שנה למרד גטו ורשה, ובשל כך השיחות בחסות בית הנשיא יימשכו רק ביום ראשון.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר