כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הציטוטים מהישיבה

גלנט וראש העיר התבדחו על "שיטוח" עזה; נתניהו: "לא, לא"

שר הביטחון וראש עיריית שדרות התבדחו במהלך ישיבת הממשלה בעיר על שיטוח עזה, אלא שנתניהו לא התחבר והיסה אותם: "עושים רק כאן" (אנשים)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
נתניהו בשדרות, היום (צילום: חיים צח, לע"מ)

במהלך ישיבת הממשלה שהתקיימה היום (חמישי) בשדרות התבדחו שר הביטחון יואב גלנט וראש עיריית שדרות על האפשרות ״לשטח״ את עזה לטובת מיזמי בנייה של שדרות. כך פרסם הערב העיתונאי מיכאל שמש במהדורה המרכזית של כאן 11.

לפי הדיווח אלון דוידי ראש עיריית שדרות אמר: "אני הייתי רוצה לבנות גם בבית חנון (בעזה) אבל אסתפק בשדרות". גלנט השיב לו: "כדי לבנות בבית חנון, צריך קודם ליישר שם את השטח".

נתניהו לא התחבר לדברים של גלנט ודידי, לפי הדיווח של שמש, ומיהר להבהיר: ״לא, לא, פינוי בינוי אנחנו עושים רק כאן״.

בישיבת הממשלה אמר נתניהו: ""אני רוצה קודם כל להודות לך, ראש העיר והמארח, אלון דוידי, ולראשי הרשויות שנמצאים כאן איתנו, יחד עם השרים והשרות. אנחנו מקיימים היום ישיבת ממשלה מיוחדת בשדרות ומביאים בשורה גדולה לשדרות ולעוטף עזה.

"זו לא הפעם הראשונה שאנחנו כאן. ממשלות הליכוד בראשותי, יחד עם חברינו, פעלנו כאן בעשור האחרון בשני מישורים עיקריים. אחד, במישור הביטחוני, והשני, במישור של הפיתוח.

"אנחנו עשינו דברים רבים. אנחנו פיתחנו קודם כל את התחבורה, פתחנו תחנת רכבת בשדרות וחיברנו את העוטף עם המרכז, את המרכז עם העוטף. הארכנו את הרכבת לבאר שבע ושיפרנו אותה, עשינו כאן תכניות גג, אלפי יחידות דיור, הכפלנו את אזורי התעשייה, עזרנו לתושבים מבחינה כלכלית, פיתחנו את הכבישים ועשינו גם דברים טובים אחרים".

נתניהו הוסיף ואמר: "במישור הביטחוני אנחנו פעלנו כל הזמן, גם בתחום ההגנתי עם מיגון שעשינו וצריך לעשות עוד, והיום נעשה עוד. ובהמשך נעשה עוד יותר, וגם מבצעים גדולים, שאני מציין אותם על דבר ספציפי. אחד, על מבצע צוק איתן, שפגע בפעם הראשונה פגיעה משמעותית בנשק המנהרות שאיים גם פיזית וגם פסיכולוגית על תושבי העוטף. כמובן, ב-2021 מבצע שומר חומות שבעצם שלל וניטרל את נשק המנהרות וכמובן פגע פגיעה אנושה, גדולה מאוד, ביכולות האחרות - האוויריות, והימיות, והאחרות של חמאס.

"אני רוצה להראות לכם, לפני שנדבר על מה אנחנו עושים היום, מה הדבר הזה עשה לגידול האוכלוסיה בעוטף עזה. אתם יכולים לראות את זה כאן (מצ"ב שקף) - גידול האוכלוסייה במדינת ישראל, שהוא עצום בכל קנה מידה עולמי, גדל ב- 22.7%, גידול גדול מאוד במדינת ישראל. הנה הגידול של העוטף, תסתכלו מה קרה בעוטף משנת 2014 - העוטף גדל. אזרחי ישראל באים בהמוניהם ליישובי העוטף, והגידול של האוכלוסייה בעוטף הוא 70% יותר מגידול האוכלוסייה המרשים במדינת ישראל. ב-2014 עם צוק איתן ותכנית החימוש הראשונה, ושוב ב-2021 שומר חומות.

"אנחנו ממשיכים את המאמץ הזה היום בתכנית נוספת של 1.6 מיליארד שקלים. התכנית הזאת כוללת את פיתוח ושדרוג המרחב הציבורי, תגבור החינוך והעצמת צעירים, חיזוק הכלכלה המקומית, הגברת מוכנות הרשות לחירום ועוד דברים שתכף נפרט.

"אני רוצה להדגיש שעוטף עזה הוא עוטף ישראל, כאן חיים כל חלקי עמנו. חיים כאן דתיים וחילוניים, מסורתיים, עולים וותיקים, מזרח ומערב - כולם. אנחנו נמשיך לפתח את יישובי העוטף - עוטף ישראל, גם לטובת התושבים וגם לטובת כל מדינת ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר