בצל הזינוק בסקרים

ח"כ בני גנץ: ״אין התקדמות בשיח בבית הנשיא; יש אפליה בשירות הצבאי בין הישראלים"

יו"ר המחנה הממלכתי שמזנק לאחרונה בסקרים ואף הפך את מפלגתו למפלגה הגדולה ביותר, אמר היום: "לצערי ההידברות בבית הנשיא הגם שנעשית באווירה טובה ומכבדת, לא באמת מתקדמת באף אחת מהסוגיות ובפרט לא בסוגיית הוועדה לבחירת שופטים" | צפו (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
גנץ בהצהרה היום (ערוץ כנסת)

יו"ר המחנה הממלכתי, בני גנץ, שמצליח בסקרים האחרונים להציב את עצמו כמועמד המוביל, נאם היום (שני) בפתח ישיבת הסיעה בכנסת ודיבר על השיחות בבית הנשיא לגבי הרפורמה המשפטית.

בפתח דבריו אמר: "טוב להיפגש שוב בכנס הקיץ, מבין שיש דיון ער בעניין של אלו שמתבלבלים וקוראים לאירוע פתיחת מושב – אנחנו נשתדל להיות בצד הנכון של ההיסטוריה והטרמינולוגיה גם בנושא הזה. לצערי כנסת ישראל, הפכה ממקום של תקווה 'למקום לדאגה'".

"במקום לדאוג למחירי מוצרי החלב, לביטחון המדינה, לביטחון האישי, לכל אזרחי ישראל – הקואליציה הזו התרכזה בכל כנס החורף רק בדאגה לנבצרות, התגברות ומינויים. חוקים מוכנים למען נכי צה"ל שיש להם תקציב וביקשתי להעביר בכנסת הקודמת ונבצר ממני בשל תקופת הבחירות – יושבים ב"המתן" כאילו המציאות של נכי צה"ל בהמתנה. במקום לעם – הם דואגים לעצמם".

"מדינת ישראל", טען גנץ: "עומדת בפני קרע עצום. אנחנו נעשה הכל כדי למנוע את הפגיעה האנושה בדמוקרטיה ולהגיע להסכמות. אני חוזר כאן ואומר – יצאנו לדרך עם מספר עקרונות ובראשם שלא תהיה פוליטיזציה של מערכת המשפט. זה לא השתנה וזה לא ישתנה. כאמור- כן להסכמות, לא לפשרות. לצערי ההידברות בבית הנשיא הגם שנעשית באווירה טובה ומכבדת, לא באמת מתקדמת באף אחת מהסוגיות ובפרט לא בסוגיית הוועדה לבחירת שופטים".

"אני לא מפחד מדרך ארוכה – נחתור להתקדמות והסכמות בדגש על פתרון לוועדה לבחירת שופטים. אך לא נאפשר משחק על זמן כדי לאפשר לקואליציה לקדם את החקיקה ב"זמן ובמקום שנוח לה". אני מבקש לפנות עם פתיחת הכנס, לאזרחי ישראל החרדים והערבים – אזרחים טובים, חיוניים, חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. סוגיית השירות במדינת ישראל חייבת להיפתר. טוב לכם שהדבר יעשה מתוך דיאלוג והסכמות ובהדרגה, טוב לחברה הישראלית כולה שנקדם היום מתווה שירות לעשרות שנים קדימה כפי שהתחלתי לעשות כשר ביטחון".

"הפצע", טען גנץ, "שאפליית השירות יוצרת בחברה הישראלית הולך ומעמיק, ומאיים על חוסננו וביטחוננו. לא בכדי הנושא של מתווה השירות הופיע כבר במתווה הנשיא. לכן, אני פונה מכאן לראש הממשלה, ובעיקר לחברי הכנסת ומנהיגי הציבור החרדים והערבים – אחרי שפתחנו את בית הנשיא כמקום לדיון של הסכמות בנושא הדמוקרטיה, צריך להביא לשיח בין כל חלקי החברה גם בנושא הלאומי החשוב הזה ויפה שעה אחת קודם. אני גאה ששירתתי, גאה בילדיי ששירתו ומשרתים, כמו אזרחי ישראל רבים וטובים שרואים בכך זכות גדולה."

עוד אמר גנץ: "אבל עוד דחיה בבג"ץ, עוד חוק שיפסל – מקרבים אותנו למצב בו חצי עם משרת בשביל כל העם – זו סכנה חברתית וביטחונית שצריך להתחיל לנטרל עכשיו בזהירות, ברגישות ובנחישות לפני שיהיה מאוחר. בהקשר הזה, שמעתי על הצעת ההחלטה הצפויה בממשלה שמטרתה להפלות בין יהודים ללא יהודים, "ברוח הציונות". לכן, אני מבקש לסיים את ההצהרה שלי בקטע מחזונו של הוגה הציונות הרצל למדינת היהודים: "כל אדם יהי חופשי ובלתי מוגבל באמונתו או בכפירתו, כמו בלאומיותו. ואם יקרה שישבו בתוכנו גם בני אמונה אחרת, בני לאום אחר, נעניק להם הגנת כבוד ושוויון זכויות חוקי". אז אני רק מדגיש – אם ציונות, ואני ממש בעד, אז על כל מרכיביה הדמוקרטיים״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר