בכפוף לחוק הלאום

הציונות ולימוד התורה יוכרו כערך עליון: משה ארבל מתנגד אך יצביע בעד

הממשלה צפויה להצביע בעד הצע"ח 'ערכי הציונות' בכפוף להוספת לימוד התורה כערך עליון | המתווה יהווה המשך ישיר של 'חוק הלאום' | בג"ץ צפוי להתנגד | בן גביר: "זה יהיה גול עצמי של בג"ץ" (פוליטי)

איצלה כץ | כיכר השבת |
יוזם החוק יצחק וסרלאוף. המסתייג מהחוק משה ארבל (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

חוק הציונות אותו יזם חבר הכנסת יצחק וסרלאוף מעוצמה יהודית, צפוי לקבל מחר (שני) את אישור הממשלה, זאת למרות הסתייגות החרדים מהחוק. לדרישתם של החרדים יתווסף לחוק גם הכרה בערך לימוד התורה כערך עליון, על מנת למנוע פגיעה אפשרית במגזר החרדי, כך פורסם הערב בחדשות 12.

מטרת הצעת החוק היא אפשרות לבצע את חוק הלאום הלכה למעשה ולתת תקצוב והעדפה לייהוד יישובים מעורבים בגליל, אולם חברי הכנסת החרדים הסתייגו מהחוק וחששו כי החוק יסייע להדרת חרדים מההטבות המיועדות לצאת בעקבות החוק, ממשרדי הממשלה השונים.

שר הפנים והבריאות משה ארבל טען כי "החלטת הממשלה צופה פני עתיד וזה מסוכן. צריך למצוא את הנוסח הנכון". לאחר הסתייגות נוספת של ראש הממשלה נתניהו, הוסכם על חברי הקואליציה כי לחוק יוכנס סעיף המכיר בלימוד התורה כערך עליון.

החוק צפוי להיתקל בקשיים משפטיים: "המשנה ליועמ"ש גיל לימון טען כי אין זה מתוקף סמכותה של הממשלה לקבוע על ערך מסוים כי הוא "עליון יותר". את הדברים אמר לימון בישיבת הממשלה היום.

גם בג"ץ צפוי להתנגד לחוק, אולם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שיגר איום מרומז על בית המשפט העליון כשטען כי "אם בג"ץ יפסול את החוק, זה רק יהווה הוכחה לנחיצות הרפורמה במערכת המשפט. זה יהיה גול עצמי של בג"ץ".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר