הדרמה בקואליציה

בהוראת היו"ר? לפחות חבר כנסת חרדי אחד הצביע עבור קארין אלהרר | חשיפה

ההשפלה של הקואליציה בניצחונה של מועמדת האופוזיציה בוועדה לבחירת שופטים: ל'כיכר השבת' נודע כי ח"כ חרדי הצביע עבורה, והוא לא מכחיש אך טוען כי "מה שנעשה - נעשה בתיאום" | האם יו"ר מפלגתו הוא זה שהעביר את ההוראה להצביע עבור אלהרר? (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

ימים לאחר ההשפלה של הקואליציה והבחירה בחברת הכנסת קארין אלהרר כחבר הוועדה לבחירת שופטים, בקולות חברי קואליציה, ל׳כיכר השבת׳ נודע כי לפחות חבר כנסת אחד מהסיעות החרדיות הצביע בעד אלהרר.

לא ברור האם הח״כ עשה זאת בהוראה ישירה מיו״ר מפלגתו. יצוין כי ייתכן והיו עוד חברי כנסת שהצביעו בעד אלהרר.

בשיחה עם גורם בלשכתו, הוא לא הכחיש את הדברים: ״מה שנעשה - נעשה בתיאום, אחד לא פעל עצמאי״.

יצוין כי למרות ההפסד בקואליציה, היו בכירים - כולל ראש הממשלה נתניהו ויו״ר ש״ס אריה דרעי - שפעלו למנוע מצב בו ייבחרו שני נציגי קואליציה ובכך המגעים להסכמות בבית הנשיא יתפוצצו.

כך גם היה במהלך פגישת נתניהו וח״כ טלי גוטליב, התבקשה הח״כית להסיר את מועמדותה וסירבה. בפגישה איבד דרעי את סבלנותו וצעק לעברה של גוטליב שהמשיכה לסרב להסיר את מועמדותה.

הלילה, מוטי קסטל דיווח ב'ערוץ 14' כי בכיר בליכוד סיפר: "דרעי פנה אליי אישית וביקש לוודא בחירת נציג אחד לאופוזיציה". קסטל דיווח שדרעי הכחיש: "לא היו דברים מעולם. לו רציתי יכולתי לפנות לאנשי ש"ס".

בהמשך, הוציאה מפלגת ש"ס הודעת הכחשה ולפיה "הדיווח של הכתב מוטי קסטל במהדורה המרכזית בערוץ 14, הוא שקר עלוב".

במהלך הימים האחרונים, עיקר החשד עלה כלפי חברי כנסת ממפלגת הליכוד, בהם אלה שהתנגדו לרפורמה המשפטית במתכונתה הראשונית, כמו יולי אדלשטיין, יואב גלנט, דוד ביטן ונוספים. גם שמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הוזכר כמי שהיה עשוי להצביע בעד מועמדת האופוזיציה על מנת למנוע את התלהטות הרוחות.

כעת, אנו חושפים כי המצביעים בניגוד לעמדתה הרשמית של הקואליציה, לא הגיעו רק מתוך שורות הליכוד, אלא גם מקרב נציגי המפלגות החרדיות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר