השווה בין הפיגוע לג'נין

הפיגוע בעלי: ההתבטאות המקוממת של שגריר ארה"ב בישראל

שגריר ארצות-הברית בישראל, תום ניידס, הביע צער על הפיגוע הקשה בעלי בו נרצחו ארבעה ישראלים הי"ד, אך ערך השוואה מקוממת למחבלים ההרוגים בג'נין (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
שגריר ארה"ב בישראל תום ניידס (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

הפיגוע בעלי | התבטאות מקוממת: שגריר ארצות-הברית בישראל, תום ניידס, הביע הערב (שלישי) צער על הפיגוע הקשה בעלי בו נרצחו ארבעה ישראלים הי"ד, אך עשה זאת בצורה מקוממת במיוחד.

השגריר צייץ בטוויטר כי הוא "מודאג מאוד ממקרי המוות והפציעות של אזרחים שהתרחשו בגדה המערבית ב-48 השעות האחרונות". הוא הוסיף וכתב כי הוא מתפלל "למען המשפחות כשהן מתאבלות על אובדן יקיריהם, או מטפלות בפצועים".

בדבריו אלו, הוא למעשה קושר ומביע צער בין מותם של האזרחים הישראלים בפיגוע הנפשע, לבין מותם של המחבלים, במהלך פעילות צה"ל בג'נין שהסתבכה.

שגריר ישראל בוושינגטון, מייק הרצוג, נזף בשגריר על דבריו, מבלי לציין את שמו ואמר כי "היום, פיגוע טרור פלסטיני מתועב נוסף גבה את חייהם של 4 אזרחים ישראלים חפים מפשע. אין שום הצדקה לפגיעה והרג של אזרחים חפים מפשע. יש לגנות זאת באופן חד משמעי. כל ניסיון של גינוי 'מאוזן' הוא שגוי ואינו מכבד את זכר הקורבנות. בחודשים האחרונים הסלימה פעילויות הטרור בחלק הצפוני של הגדה המערבית, כאשר הרשות הפלסטינית איבדה שליטה ביטחונית יעילה.

"ג'נין, שבה פעל צה"ל לאחרונה, הפכה למעוז טרור איראני, הממוקם דקות ספורות ממרכזי אוכלוסייה ישראליים. גדושה במאות מחבלים חמושים ומעבדות הפועלות לייצור מטעני חבלה ורקטות קטלניות, 'בירת' הטרור הזו הפכה למקפצה העיקרית של התקפות טרור נגד ישראלים. ישראל תעשה כל מה שצריך כדי להגן על אזרחי ישראל ולעצור את גל הטרור הזה".

זמן קצר לאחר מכן, צייץ השגריר תום ניידס ציוץ נוסף, כשבו התייחס רק לפיגוע בבנימין וכתב כי האו "מגנה בתוקף את הרצח חסר ההיגיון של ארבעה ישראלים חפים מפשע היום - לבי עם בני משפחתם האבלים".

שני הציוצים של השגריר (צילום מסך: מתוך טוויטר )

שגריר גרמניה בישראל, שטפן סייברט, כתב בעקבות הפיגוע: "חדשות נוראיות מהגדה המערבית. אני מזועזע ועצוב לשמוע על מותם של ארבעה ישראלים בפיגוע ליד ההתנחלות עלי. המחשבות שלי עם משפחותיהם ועם הפצועים, אני מקווה שיחלימו לחלוטין".

שר החוץ אלי כהן, ומנכ"ל משרד החוץ רונן לוי (מעוז) הנחו הערב את נציגויות ישראל בעולם לפעול לפרסום גינויים חריפים לפיגוע הטרור הנפשע בעלי מגורמים בכירים בהם מזכ"ל האו"ם, גוטרש, והנציב העליון ליחסי חוץ של האיחוד האירופאי בורל. בהנחיית השר כהן, פונה שגרירות ישראל לאו"ם לגינוי מוצעת הביטחון של האו"ם לדיון בנושא הטרור הפלסטיני.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות