דורש לכנס את הקבינט

השר בן גביר זועם: "להוריד בניינים, לסכל מחבלים ולהשיב מחסומים"

גל הטרור: השר לביטחון לאומי זועם על כך שהוא לא מוזמן לישיבות הביטחוניות ואומר: "אני ער לעובדה שלא כולם סביב ראש הממשלה שבעי רצון מדרישותיי להוריד בניינים, לסכל מחבלים ולהשיב מחסומים" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
השר בן גביר | ארכיון (יונתן זינדל, פלאש 90)

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, שיגר היום (רביעי) מכתב לראש המל"ל צחי הנגבי עם העתק לראש הממשלה נתניהו והוא דורש את כינוס הקבינט, בעקבות האירועים האחרונים.

במכתבו כותב בן גביר: "אמנם קיבלתי עדכון מפורט אמש מהמזכיר הצבאי על הערכת המצב שנעשתה בפיקוד מרכז", כתב השר בן גביר "אולם בכל הכבוד והערכה למשתתפים שרובם היו בדרג הצבאי הבכיר (וכולנו מעריכים אותם עד מאוד) הציבור בחר בבחירות את מי שמונו לשרים, ותפקידנו להיות בין מקבלי ההחלטות ולא רק בין מקבלי העדכונים".

השר בן גביר כתב גם שהדבר מתחייב על פי החוק "ולא בכדי נקבעו שרים מסוימים שחייבים להיות בישיבת הקבינט ולצערי איש מהם לא הוזמן (כידוע לך החובה להזמין גם את שר החוץ, שר המשפטים, שר האוצר והשר לביטחון לאומי למיטב ידיעתי איש מהם לא הוזמן והשתתף בדיון)" ובנוסף כותב השר בן גביר כי כינוס הקבינט מתחייב גם בגלל הסיבה שהנעשה ביו"ש משפיע על כל הגזרות במדינת ישראל. התפקיד שלי וששת המנדטים שהציבור נתן למפלגת עוצמה יהודית ושמרכיבים את הממשלה הזאת מחייבים שקולי ישמע ויישקל".

לדברי בן גביר: "אני ער לעובדה שלא כולם סביב ראש הממשלה שבעי רצון מדרישותיי להוריד בניינים, לסכל מחבלים ולהשיב מחסומים" כתב השר. "אני גם ער לישיבות שבהן אני פעם אחר פעם מבקש מבכירי הצבא והשב"כ לשנות את הקונספציה שמובילה את ישראל זה עשרות שנים, אולם האחריות המיניסטריאלית שלי מחייבת אותי לדרוש כינוס קבינט ולהמשיך להביע את דעותיי, ואדרבא כאשר עמדותיי נשמעו ישראל רק הרוויחה (ראה לדוגמא המבצע בעזה)".

לסיום כותב השר בן גביר "את המדינה צריך לנהל הקבינט ולא כל גורם אחר מכובד ובכיר ככל שיהיה" ולכן דורש השר "לקבוע דיון דחוף בקבינט".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות