"התגייסו לטובת נתניהו"

ליברמן מפתיע: "מעולם לא האמנתי בקונספירציות, מה שאלשיך אמר מקומם ומטופש"

האמירה המקוממת של המפכ"ל לשעבר, המאששת את החששות של ציבורים מסוימים בחברה הישראלית, גרמו לגל תגובות סוער בכל הקשת הפוליטית | ח"כ ליברמן, תקף בחריפות את אהוד ברק ויאיר גולן וטען כי הם מסייעים לנתניהו. על אלשיך אמר: "אמירה חמורה ביותר, זה מקומם ומטופש וחסר אחריות" (חדשות, פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
אלשיך, נתניהו וליברמן (אבשלום שושני, תומר נויברג פלאש 90 ואלכס קלוימסקי, פול)

אמירה מעוררת סערה: מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך הודה הבוקר (רביעי) בראיון בגל"צ, כי במשטרה האמינו שחקירת נתניהו תגרום לו להתפטר מתפקידו כראש ממשלה - ועורר סערה. מי שתקף אותו באופן מפתיע, הוא יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן.

מכל הקשת הפוליטית התייחסו לאמירה המקוממת, אך נדמה שמי שהפתיע במיוחד, הוא איווט ליברמן, שאמר כעת: ״מעולם לא האמנתי בקונספירציות, אבל בימים האחרונים שיניתי את דעתי, כשאני שומע את אהוד ברק, יאיר גולן ורוני אלשיך, אני סבור שהם התגייסו למען נתניהו. הקריאות שאנו שומעים בימים האחרונים למרי אזרחי ולעבור על החוק, הן מקוממות ובלתי מתקבלות על הדעת. אנשי המחאה שיוצאים שבוע אחר שבוע לרחובות, הם אנשים נורמטיביים, שומרי חוק שרוצים בטובת המדינה".

לדברי ליברמן, "אותם אנשים שתופסים טרמפ על המחאה, בשביל לחזור לקדמת הבמה ולקבל מספר רגעים בתקשורת, מובילים לפגיעה במחאה ובלגיטימיות שלה. דברים אלו באו לידי ביטוי גם במהומות מול ביתו הפרטי של יריב לוין, דבר שפוגע יותר מאשר בלוין, בשכנים מסביב, כשחלקם הגדול מתנגד להפיכה המשפטית אבל בגלל אופן המחאה, הפגיעה בשגרת החיים של האנשים, דווקא בבקרים, בשעות שהם אמורים לפזר את הילדים, אמורים לצאת לעבודה ולסידורים פשוט מעבירה אותם לצד השני".

דבריו של אלשיך שעוררו סערה (מתוך ״ספי עובדיה ויניר קוזין״, בגלי צה״ל)

"אני מצפה", הוסיף ואמר ליברמן, "מכל אלו שמתיימרים להוביל את המחאה, שיחשבו על המחאה ולא על עצמם, ועל הרצון שלהם להתבלט ולהרוויח כמה דקות של תהילה, הקריאות המסוכנות שהם משמיעים עלולות לדרדר את החברה הישראלית ומדינת ישראל למקום קשה שאסור להגיע אליו".

בשלב זה ליברמן התייחס ישירות לאמירה של אלשיך: "כמו כן, דברי ההבל של מפכ״ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך, הם מקוממים, מטופשים וחסרי אחריות, והם פוגעים בראש ובראשונה במערכת המשפט הישראלית, שגם ככה עומדת בימים אלה תחת מתקפה חסרת תקדים".

לדברי ליברמן: "האמירות של אלשיך הן חמורות ביותר, וטוב שהפרקליטות הוציאה הכחשה והבהרה. לא ייתכן שבמדינה דמוקרטית דברים כאלו יקרו״.

"כשהוגשו האישומים נגדו הציפייה הייתה שיתפטר מתפקידו", אמר כזכור מוקדם יותר היום המפכ"ל לשעבר אלשיך והוסיף כי "אף אחד לא יכול היה לנחש שראש הממשלה לא יתפטר - ויבחר להילחם מתוך המערכת".

"אני מכוון את זה", הוא המשיך, "למפלגה שנלחמת ולא מבינה שהיא צריכה להגיד ש'לטובת המדינה אנחנו מעמידים איש אחר בראשנו'".

הוא אמר עוד כי "כולנו לקחנו בחשבון מה שהוא אמר על אולמרט", כשכוונתו לדברי נתניהו מהעבר נגד ראש ממשלה ששקוע בחקירות.

אלשיך, מיהר להבהיר בדבריו כי "לא הייתה שום תוכנית להדיח ראש ממשלה מכהן, אף אחד לא צפה מה יכול לקרות כתוצאה מהגשת כתב אישום על פי פרוצדורה חוקית לחלוטין".

מהפרקליטות נמסר בתגובה כי "כל אמירה כאילו בהחלטה על הגשת כתב אישום היו מעורבים שיקולים לא ענייניים, היא מופרכת. כתב האישום בתיקי האלפים הוגש לפי חומר הראיות ועל בסיס שיקולים מקצועיים בלבד. מר אלשיך לא היה שותף לדיונים בהם הוחלט על הגשת כתב אישום".

גם היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, אביחי מנדלבליט, מכחיש את דברי אלשיך, ואומר כי "דבריו של ידידי רוני אלשיך אינם משקפים את הליך קבלת ההחלטות בתביעה הכללית בקשר לתיקי האלפים. נושא המשך כהונתו של בנימין נתניהו כראש ממשלה מעולם לא עלה ולא יעלה על הדעת שיעלה במסגרת הדיונים לצורך קבלת ההחלטות בתיקי האלפים.

"הדבר היחיד שניצב לנגד עינינו היה האם יש ראיות להעמדה לדין של נתניהו והאם יש אינטרס ציבורי בכך. לדעתי ולדעת כל גורמי התביעה אז הדבר איננו רלוונטי לחלוטין לצורך קבלת ההחלטה אז, וזו עמדתי גם היום. למען הדיוק יש לציין גם שאלשיך סיים את כהונתו כמפכ"ל לפני שהוחלט על הגשת כתב האישום. בכל מקרה, למען הסר כל ספק, צוות קבלת ההחלטות בדיונים הרבים שהיו בפניי בנושא לא דן מעולם בנושא כהונתו של ראש הממשלה".

לכל התגובות על האמירה המקוממת במערכת הפוליטית >>> לחצו כאן

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר