סערת המפכ"ל לשעבר

ח"כ טלי גוטליב תוקפת: "אלשיך אתה דביל, לא יודע לשלוט על הלשון"

אחרי דבריו של המפכ"ל לשעבר בעניין תיקי נתניהו, חברת הכנסת טלי גוטליב תקפה בחריפות וטענה: "אלשיך לא יודע לשלוט על הלשון שלו" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

חברת הכנסת טלי גוטליב תקפה בריאיון לרדיו 'גלי ישראל' את המפכ"ל לשעבר רנ"צ רוני אלשיך אחרי דבריו הבוקר.

גוטליב אמרה בריאיון: "אלשיך אתה דביל. גם פעלת בזדון, גם רדפת פוליטית, לפחות תהיה בשקט."

"הוא מתגלה כבנאדם שלא יודע לשלוט על הלשון שלו. אני לא מאמינה למנדלבליט, תיק 4000 הרי התמוטט לא בגלל העדים אלא מתוך העובדות שהגיעו לבית המשפט. זה זדון במלוא כיעורו, זה אנשים שביצעו פשעים".

כזכור, מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך הודה הבוקר (רביעי) בראיון בגל"צ כי במשטרה האמינו שחקירת נתניהו תגרום לו להתפטר מתפקידו כראש ממשלה - ועורר סערה.

"כשהוגשו האישומים נגדו הציפייה הייתה שיתפטר מתפקידו", אמר אלשיך והוסיף כי "אף אחד לא יכול היה לנחש שראש הממשלה לא יתפטר - ויבחר להילחם מתוך המערכת".

דבריו של אלשיך שעוררו סערה (מתוך ״ספי עובדיה ויניר קוזין״, בגלי צה״ל)

"אני מכוון את זה", הוא המשיך, "למפלגה שנלחמת ולא מבינה שהיא צריכה להגיד ש'לטובת המדינה אנחנו מעמידים איש אחר בראשנו'".

הוא אמר עוד כי "כולנו לקחנו בחשבון מה שהוא אמר על אולמרט", כשכוונתו לדברי נתניהו מהעבר נגד ראש ממשלה ששקוע בחקירות.

אלשיך, מיהר להבהיר בדבריו כי "לא הייתה שום תוכנית להדיח ראש ממשלה מכהן, אף אחד לא צפה מה יכול לקרות כתוצאה מהגשת כתב אישום על פי פרוצדורה חוקית לחלוטין".

מהפרקליטות נמסר בתגובה כי "כל אמירה כאילו בהחלטה על הגשת כתב אישום היו מעורבים שיקולים לא ענייניים, היא מופרכת. כתב האישום בתיקי האלפים הוגש לפי חומר הראיות ועל בסיס שיקולים מקצועיים בלבד. מר אלשיך לא היה שותף לדיונים בהם הוחלט על הגשת כתב אישום".

גם היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, אביחי מנדלבליט, מכחיש את דברי אלשיך, ואומר כי "דבריו של ידידי רוני אלשיך אינם משקפים את הליך קבלת ההחלטות בתביעה הכללית בקשר לתיקי האלפים. נושא המשך כהונתו של בנימין נתניהו כראש ממשלה מעולם לא עלה ולא יעלה על הדעת שיעלה במסגרת הדיונים לצורך קבלת ההחלטות בתיקי האלפים.

"הדבר היחיד שניצב לנגד עינינו היה האם יש ראיות להעמדה לדין של נתניהו והאם יש אינטרס ציבורי בכך. לדעתי ולדעת כל גורמי התביעה אז הדבר איננו רלוונטי לחלוטין לצורך קבלת ההחלטה אז, וזו עמדתי גם היום. למען הדיוק יש לציין גם שאלשיך סיים את כהונתו כמפכ"ל לפני שהוחלט על הגשת כתב האישום. בכל מקרה, למען הסר כל ספק, צוות קבלת ההחלטות בדיונים הרבים שהיו בפניי בנושא לא דן מעולם בנושא כהונתו של ראש הממשלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר