"מפרק את צה"ל"

"פצצה מתקתקת"; האופוזיציה נגד חוק הגיוס המסתמן

חברי כנסת בכירים מהאופוזיציה תוקפים את חוק הגיוס המסתמן, חוק שיפטור את תלמידי הישיבות מגיוס לצבא ויהיה חסין מביקורת שיפוטית של בג"צ: "הולכים להחריב את כל מה שבנינו פה" (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: אוליבייר פיטוסי, פלאש 90)

עם יציאת הכנסת לפגרף הקיץ ולאחר דרישת הסיעות החרדיות לפתוח את כנס החורף של הכנסת בחקיקת חוק הגיוס שיפטור את תלמידי הישיבות מגיוס לצבא, בכירים באופוזיציה תוקפים את החוק המסתמן.

כפי שדווח ב'כיכר השבת', החרדים דרשו מנתניהו כי החוק יהיה מבוסס על מתווהה הנשיא, חוק שלא יכלול יעדים וסנקציות ויהיה חסין מביקורת שיפוטית של בג"צ, אם יצטרו גם באמצעות פסקת התגברות נקודתית.

מזכיר הממשלה, יוסי פוקס, אמר בשיחה ל'משפחה' כי: "חוק הגיוס יקודם מיד בתחילת החורף ויכלול פטור מגיוס ללומדי התורה, ללא סנקציות, חוק שיהיה חסין מביקורת שיפוטית". כך שפוקסם מאשר שדרישת הסיעות החרדיות אכן התקבלה.

בתגובה אמר הרמטכ"ל לשעבר, ח"כ גדי אייזנקוט, כי: "אם יש סיבה מרכזית להפלת הממשלה היא הרצון הבלתי מוסבר שלהם לפרק את צה"ל כצבא עם. אני מקווה שימצאו בליכוד כוחות ציוניים לאומיים שיסייעו לבלום את הרצון של נתניהו לפרק את צה"ל כצבא עם".

יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, תקף בחריפות: "לפני שמישהו מזדרז לחוקק את חוק ההשתמטות בגרסה כזאת או אחרת, צריך לקיים דיון יסודי על השפעתו, על שיעורי הגיוס לצה״ל, ובמיוחד להתנדבות ליחידות הקרביות, על הנכונות לחתום קבע, ועל מערך המילואים.

"לי ברור שחקיקה מהסוג הזה, זאת פצצה מתקתקת שמאיימת לפרק את צה״ל ואת החברה הישראלית כולה. אני קורא לנציגי הליכוד בממשלה ובכנסת להתעשת לפני שהולכים להחריב את כל מה שבנינו פה מאז קום המדינה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר